Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

بارنیه: اتحادیه اروپا هنوز منتظر پیشنهادات قانونی و عملی بریتانیا درباره برکسیت است

بارنیه: اتحادیه اروپا هنوز منتظر پیشنهادات قانونی و عملی بریتانیا درباره برکسیت است
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت، روز پنجشنبه ۲۶ سپتامبر گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند.

آگهی

میشل بارنیه، مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا در امور برکسیت گفت بریتانیا باید برای شکستن بن‌بست برکسیت، پیشنهاداتی «قانونی و عملی» ارائه کند.

آقای بارنیه که امروز پنجشنبه ۴ مهر برای توضیح به نمایندگان پارلمان اروپا در استراسبورگ حاضر شده است اضافه کرد اتحادیه اروپا آماده است تا روی هر پیشنهاد جدیدی که واجد شرایط مذکور باشد کار کند.

دو روز پیش این مذاکره کننده ارشد اتحادیه اروپا گفته بود با پیشنهادات فعلی بریتانیا، «بسیار دشوار» است که بتوان توافقی را تصور کرد.

اظهارات میشل بارنیه در حالی بیان می‌شود که جدل در بریتانیا بر سر برکسیت با بازگشایی پارلمان بار دیگر بالا گرفته است. در جلسه روز گذشته پارلمان بریتانیا، بوریس جانسون نخست‌وزیر این کشور نمایندگان را به «کارشکنی» متهم کرد و گفت: «این پارلمان نمی‌خواهد که برکسیت به وقوع بپیوندند.»

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

آقای جانسون اضافه کرد: «این پارلمان یا باید کنار بکشد و بگذارد این دولت برکسیت را به سرانجام برساند و یا رای عدم اعتماد بدهد و دست آخر با رای‌دهندگان روبرو شود.»

مهلت اتحادیه اروپا به بریتانیا برای برکسیت در روز ۳۱ اکتبر امسال به پایان می‌رسد.

در حالی که نخست وزیر بریتانیا مصر به خروج قطعی در این روز است، چه با توافق و چه بدون توافق، نمایندگان طرحی را به تصویب رسانده‌اند که به موجب آن دولت موظف است در صورت عدم دستیابی به توافق با اتحادیه اروپا درخواست تمدید مهلت برکسیت را ارائه کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پیشنهاد برکسیتی جدید بریتانیا به اتحادیه اروپا درباره مرز ایرلند

بوریس جانسون در پارلمان : یا مرا از کار برکنار کنید یا بگذارید برکسیت را به سرانجام برسانم

پیشنهاد کمیسیون اروپا: محدودیت رفت و آمد پس از برکسیت برای جوانان «لغو شود»