Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

ماکرون: اگر با تقلب در پناهندگی مبارزه نکنیم، این حق از بین خواهد رفت

ماکرون: اگر با تقلب در پناهندگی مبارزه نکنیم، این حق از بین خواهد رفت
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

رییس جمهوری فرانسه در مقر شورای اروپا در استراسبورگ بر لزوم اصلاح «کنترل جریان مهاجرت» و «حفاظت از حق پناهندگی» تاکید کرد و گفت: «اگر ما اجازه دهیم که حق پناهندگی تبدیل به هدفی برای دور زدن یا وسیله‌ای برای قاچاق انسانی شود، این حق از بین خواهد رفت.»

آگهی

امانوئل ماکرون، ريیس جمهوری فرانسه روز سه‌شنبه ۱ اکتبر (نهم مهر) در یک سخنرانی در مقابل اعضای شورای اروپا خواستار اقدام علیه «دور زدن» فرآیند درخواست پناهندگی شد.

آقای ماکرون هشدار داد در صورتی‌که اقدامات لازم برای مبارزه با دور زدن فرآیند پناهندگی در پیش گرفته نشود، احتمال آن وجود دارد که «حق پناهندگی» دیگر به رسمیت شناخته نشود.

رییس جمهوری فرانسه در مقر شورای اروپا در استراسبورگ بر لزوم اصلاح «کنترل جریان مهاجرت» و «حفاظت از حق پناهندگی» تاکید کرد و گفت: «اگر ما اجازه دهیم که حق پناهندگی تبدیل به هدفی برای دور زدن یا وسیله‌ای برای قاچاق انسانی شود، این حق از بین خواهد رفت.»

آقای ماکرون با اشاره به اینکه تعداد زیادی از درخواست‌های پناهندگی از کشورهایی می‌آید که امن هستند و به طور مشخص درخواست پناهندگی از هدف اصلی آن منحرف شده است، گفت: «دموکراسی‌ خواهان این حق را از بین نخواهند برد اما مردمی که ترسیده‌اند و تصور می‌کنند کسی از آن‌ها حفاظت نمی‌کند، به اقتدارگرایانی رای خواهند داد که این حق را به رسمیت نخواهند شمرد.»

رییس جمهوری فرانسه حق پناهندگی را «یکی از دستاوردهای اساسی» اروپا توصیف کرد.

در سال ۲۰۱۸ نزدیک به ۱۱۰ هزار درخواست پناهندگی در فرانسه به ثبت رسیده است. این تعداد، فرانسه را در میان کشورهای سازمان همکاری و توسعه اقتصادی بعد از ترکیه (با ۱۱۶ هزار) و آلمان (با ۱۶۲ هزار) در چهارمین رتبه با بیشترین میزان درخواست پناهندگی قرار داده است.

در حالی که تعداد درخواست‌های پناهندگی در آلمان رو به کاهش نهاده است، میزان درخواست‌های پناهندگی در فرانسه در سال ۲۰۱۸ برای دومین سال متوالی، ۲۰ درصد افزایش داشته است. بسیاری از درخواست‌های پناهندگی در فرانسه در سال‌های اخیر از شهروندان کشورهای آلبانی و گرجستان هستند که مقامات فرانسه معتقدند بسیاری از این درخواست‌ها ساختگی است.

امانوئل ماکرون اخیرا باب گفتگو بر سر مسائل مهاجرتی را دوباره باز کرده است و با تاکید بر لزوم «مواجه شدن» با مشکلات مهاجرتی گفته بود: «فرانسه اگر می‌خواهد به خوبی افراد را بپذیرد، نمی‌تواند پذیرای همه باشد.»

از هفته آینده قرار است در پارلمان فرانسه درباره مسائل و مشکلات مهاجرتی بحث و گفتگو شود.

دیدار ماکرون با فیلمساز اوکراینی آزاد شده از زندان روسیه

رییس جمهوری فرانسه در حاشیه سفرش به استراسبورگ، با اولگ سنتسوف فیلم‌ساز اوکراینی که به تازگی از زندانی در مسکو آزاد شده است، دیدار کرد.

آقای سنتسوف که از نظر گروه‌های حامی حقوق بشر یک زندانی سیاسی بوده است، در حدود سه هفته پیش (۷ سپتامبر) به همراه ۳۵ زندانی اوکراینی دیگر در یک عمل تبادل زندانی با روسیه، از زندان آزاد و به کشور خود بازگشت.

رویترز
دیدار امانوئل ماکرون با اولگ سنتسوف فیلم‌ساز اوکراینیرویترز

این فیلم‌ساز اوکراینی چند روز پس از آزادی گفته بود که قصد دارد همچنان فیلم بسازد و برای احقاق حقوق زندانیان زندان‌های روسیه تلاش کند.

آقای ماکرون در دیدار با این فیلم‌ساز با اشاره به زندانی‌هایی که هنوز در زندان‌های روسیه هستند، گفت: «ما برای تعهد به گفتگو و آشتی در قاره خودمان، به آن‌ها بدهکار هستیم.»

بیشتر بخوانید:

بیست سال زندان برای کارگردان اوکراینی در روسیه

جایزه ساخاروف ۲۰۱۸ به یک سینماگر زندانی اوکراینی رسید

صدمین روز اعتصاب غذای اولگ سنتسوف؛ دیگر برای من ننویسید آزادی نزدیک است

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پناه‌جویان در فرانسه از ماه نوامبر قدرت دریافت پول نقد را نخواهند داشت

هشدار روسیه به ارمنستان: روابط با ناتو باعث بی‌ثباتی در قفقاز و پشیمانی می‌شود

جنگ اوکراین در کانون نشست بزرگ رهبران اروپا در بریتانیا