آلمان؛ آغاز محاکمه مظنونان به عضویت در گروه نئونازی انقلاب کمنیتس

محاکمه افزاد مظنون به عضویت در یک گروه نئونازی در آلمان
محاکمه افزاد مظنون به عضویت در یک گروه نئونازی در آلمان Copyright خبرگزاری فرانسه
Copyright خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نماینده دادستانی فدرال کارلسروهه که در نخستین جلسه دادگاه حضور داشت به خبرنگاران گفت: «از جمله اتهامات مطرح بر ضد این افراد برنامه ریزی برای انجام حملات مسلحانه و مرگبار علیه اتباع خارجی و افراد دارای گرایش های متفاوت سیاسی بوده است.»

آگهی

دادگاه محاکمه افراد مظنون به عضویت در یک گروه نئونازی فعال در شهر کمنیتس روز دوشنبه واقع در شرق آلمان آغاز شد. رسیدگی به این پرونده پر سر و صدا در حالی کلید می خورد که نگرانی ها در آلمان نسبت به تحرکات جریان های راست افراطی و گرایش این جریان ها به خشونت بالا گرفته است.

دادستانی فدرال کارلسروهه که مسئولیت رسیدگی به پرونده های تروریستی را برعهده دارد پیشتر در بیانیه ای اعلام کرد: «هشت مرد بیست و یک تا سی و دو ساله برای پاسخگویی به اتهام تشکیل یک گروه تروریستی راست افراطی باید در دادگاه درسدن (مرکز ایالت زاکسن و از شهرهای شرق آلمان) حاضر شوند.

نماینده دادستانی فدرال کارلسروهه که در نخستین جلسه دادگاه حضور داشت به خبرنگاران گفت: «از جمله اتهامات مطرح بر ضد این افراد برنامه ریزی برای انجام حملات مسلحانه و مرگبار علیه اتباع خارجی و افراد دارای گرایش های متفاوت سیاسی بوده است.»

دادگاه رسیدگی به این پرونده قرار است تا آوریل سال آینده میلادی به طول انجامد. درسدن، مرکز ایالت زاکسن که قرار است جلسات محاکمه متهان این پرونده در آن برگزاری شود منطقه ای است که از آن به عنوان پایگاه راست افراطی در آلمان نام برده می شود.

از سوی دیگر شهر کمنیتس که متهان این پرونده در آن فعال بودند طی جنگ جهانی دوم از مراکز مهم تولید تسلیحات برای ارتش آلمان نازی بوده است.

«آلترناتیو برای آلمان»، حزب سرشناس راست افراطی درآلمان در انتخابات محلی اوایل سپتامبر گذشته در ایالت زاکسن با کسب بیش از ۲۴ درصد آراء زنگ خطر را برای محافظه کاران به رهبری آنگلا مرکل به صدا آورده بود.

بیشتر بخوانید:

وکلای مدافع متهان اما اتهامات مطرح را بی اساس توصیف و تاکید کرده اند که این پرونده بیشتر ماهیت سیاسی دارد. به گفته وکلای مدافع این پرونده اتهامات مطرح شده ناشی از یک «فشار ویژه» است که از دید آنها بر اثر جریان سازی های رسانه ای شکل گرفته است.

افراد مظنون به عضویت در این گروه از سالها پیش در محافل نزدیک به اوباش ها، نئونازی ها و «کله پوستی» ها در شهر کمنتیس و نیز دیگر مناطق ایالت زاکسن فعال بوده اند. ایالت زاکسن اواخر اوت سال گذشته میلادی شاهد موارد متعددی از مهاجر ستیزی و «شکار خارجی ها» بود که به گفته منابع محلی پس از احتمال قتل یک فرد آلمانی توسط یک فرد مهاجر بر شدت آن افزوده شد.

بیشتر بخوانید:

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

افزایش جنایت راست افراطی آلمان؛ پلیس یک نئونازی‌ را دستگیر کرد

پلیس آلمان به خانه اعضای گروه‌ «شهروندان رایش»‌ یوروش برد

آلمان فعالیت گروه نئونازی «پیکار ۱۸» را ممنوع اعلام کرد