ترامپ در آستانه سخنرانی در سازمان ملل: شایسته دریافت جایزه صلح نوبل هستم

ترامپ در آستانه سخنرانی در سازمان ملل: شایسته دریافت جایزه صلح نوبل هستم
نگارش از یورونیوز فارسی

رئيس جمهوری آمریکا می‌گوید تهران و واشنگتن برای مذاکره احتیاجی به میانجی ندارند و ایرانی‌ها می‌دانند در صورت لزوم با چه کسی تماس بگیرند.

رئيس جمهوری آمریکا آستانه سخنرانی خود در مجمع همگانی سازمان ملل گفت باید جایزه صلح نوبل به او برسد.

دونالد ترامپ پس از دیدار با عمران خان، نخست وزیر پاکستان در جمع خبرنگاران در مقر سازمان ملل گفت: «معتقدم به دلایل بسیار، من شایسته دریافت جایزه صلح نوبل هستم البته اگر عادلانه تصمیم‌گیری شود که البته می‌دانم که این اتفاق نخواهد افتاد و داوران برای صلح نوبل منصفانه تصمیم نمی‌گیرند.»

آقای ترامپ همچنین از اعطای جایزه صلح نوبل به باراک اوباما در سال ۲۰۰۹ انتقاد کرد و افزود: «کمیته تصمیم‌گیری جایزه صلح نوبل کمی پس از روی کار آمدن اوباما به او جایزه صلح نوبل را دادند و حتی شخص اوباما هم نمی‌دانست چرا این جایزه را به او داده‌اند. در واقع این تنها موضوعی است که من با اوباما در موردش توافق دارم.»

موضوع ایران

رئيس جمهوری آمریکا همچنین در دیدار با نخست وزیر سنگاپور گفت که در سخنرانی خود در مجمع عمومی سازمان ملل درباره ایران صحبت خواهد کرد.

دونالد ترامپ، روز سه‌شنبه دوم مهر ساعت ۹ صبح به وقت نیویورک در مجمع عمومی سازمان ملل سخنرانی می‌کند.

ترامپ که در حاشیه دیدارهایش نیز با پرسش‌هایی در خصوص ایران از سوی اهالی رسانه قرار می‌گرفت پس از دیدار با لی سین لونگ، نخست وزیر سنگاپور گفت: «در نتیجه کارزار فشار حداکثری تحریم‌های اقتصادی، ایران تحت فشار بیش از اندازه نسبت به گذشته قرار گرفته است. اتفاقات زیادی در رابطه با ایران در حال وقوع است، خیلی بیشتر از آنچه می‌دانید. من در سخنرانی خود در مجمع عمومی کمی در موردش بحث خواهم کرد.»

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین در دیدار با عبدالفتاح السیسی رئیس‌جمهور مصر گفت که در حال حاضر هیچ گونه برنامه‌ای برای دیدار با مقام‌های ایرانی وجود ندارد اما برگزار شدن این دیدارها را نیز بعید ندانست.

ترامپ در ادامه گفت که درباره مذاکره با ایران نیازمند هیچ میانجی نیست و مذاکره مستقیم امکان پذیر بوده و ایران می‌داند که با چه کسی تماس بگیرد.

مطالب مرتبط

موضوع داغ

مطالب بیشتر درباره

تنش میان ایران و آمریکا