جنتی خواستار جوان‌گرایی در ساختار اجرایی و مدیریتی ایران شد

احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری
احمد جنتی، رئیس مجلس خبرگان رهبری Copyright عکس از ایرنا
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

احمد جنتی در ادامه ضمن تاکید دوباره بر اصول شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات یاد آور شد: «یک عده با پول‌های کثیف می‌خواهند وارد مجلس شوند و این خط قرمز ما در شورای نگهبان است.»

آگهی

رئیس مجلس خبرگان رهبری روز سه‌شنبه دوم مهر در سخنانی خواستار تغییر در ساختار اجرایی حکومت ایران و جایگزینی جوانان انقلابی با مدیران فعلی شد.

احمد جنتی که خود به طور همزمان دو سمت حساس دبیری شورای نگهبان و ریاست مجلس خبرگان رهبری را برعهده دارد در ادامه بر جوان‌گرایی در ساختار مدیریتی کشور تاکید کرد و گفت: «بی تعارف من به مدیران فعلی هیچ امیدی ندارم. ما برای روزی کار می‌کنیم که اینها با مدیران جوان و انقلابی جایگزین شوند.»

کمک برای راهیابی افراد خوب به مجلس

جنتی در این سخنان که در مراسم افتتاحیه هفتمین اجلاسیه مجلس خبرگان رهبری ایراد می شد با اشاره به در پیش بودن انتخابات مجلس یازدهم و تاکید بر اهمیت این انتخابات بر سرنوشت کشور از نمایندگان مجلس خبرگان خواست نسبت به اهمیت این انتخابات بی تفاوت نباشند و «کمک کنند تا افراد خوبی وارد مجلس شوند.»

آقای جنتی همچنین با نام بردن از آنچه وی «پولدارها و پولخوارها و غارتگرها در داخل و خارج کشور» خواند، بر تلاش برای رونق تولید و مبارزه با فساد در کشور تاکید کرد و گفت: «دشمنان به دنبال این هستند که مردم به نظام آسیب بزنند و به عنوان عاملی در جهت تحقق اهداف دشمن مورد استفاده قرار گیرند، اما امسال سال رونق تولید است و ما باید نیازهای مردم را تامین کنیم ولی جای این سیاست در ایران امروز خالی است.»

«مذاکره با آمریکا کار نادانان و جاهلان است»

رئیس مجلس خبرگان همچنین در بخشی دیگر از سخنان خود مذاکره با آمریکا را تفکر و راهبرد «آدم های نادان و جاهل» توصیف کرد.

وی تاکید کرد: «در مذاکره ما برنده نیستیم، بلکه باید حرف شنوی آنان را بکنیم. می‌خواهند دست ما را بندند و تسلیم‌مان کنند و یکی یکی توان‌های ما را محدود کنند، از توان موشکی گرفته تا سایر موارد. پس سخنان رهبری در این زمینه که در شرایط فعلی اهل مذاکره نیستیم نشان دهنده هدایت داهیانه و مقاومت کردن نظام جمهوری اسلامی است.»

نقش پول‌های کثیف در انتخابات

احمد جنتی در ادامه ضمن تاکید دوباره بر اصول شورای نگهبان در بررسی صلاحیت نامزدهای انتخابات یاد آور شد: «یک عده با پول‌های کثیف می‌خواهند وارد مجلس شوند و این خط قرمز ما در شورای نگهبان است. ما تحت تاثیر افکار جریان‌های سیاسی قرار نمی‌گیریم. پس کسی انتظار نداشته باشد ما کسانی را به دلیل اینکه عده‌ای با آنها دشمن هستند ردشان کنیم یا کسانی را که عده‌ای با آنان دوست هستند، تایید کنیم ما برای رضایت خداوند کار می‌کنیم نه خوشامد افراد.»

این در حالی است که عباس کدخدایی، قائم مقام و سخنگوی شورای نگهبان نیز اخیرا در سخنانی از قابل لمس بودن «پول سالاری» در برخی از انتخابات ایران یاد کرده بود.

سخنان دبیر شورای نگهبان درباره خط قرمزها در بررسی صلاحیت نامزدها در حالی ایراد می‌شود که جریان‌های اصولگرا پیشتر ضمن ابراز نگرانی نسبت به احتمال رد صلاحیت برخی چهره‌های مهم این جریان از سوی شورای نگهبان بر اولویت چانه زنی تاکید و به نوعی تهدید کرده بودند که در صورت محقق نشدن خواسته‌هایشان از مشارکت در انتخابات امتناع خواهد کرد.

انتخابات یازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در ایران قرار است اسفند ماه سال جاری برگزار شود.

به توییتر یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روحانی: هاشمی نبود جلسه مجلس خبرگان برای انتخاب رهبر به نتیجه نمی‌رسید

رئیس مجلس خبرگان: روحانی بابت خسارت‌های وارده در برجام عذرخواهی کند

پایان کار احمد جنتی؛ رئیس آینده مجلس خبرگان رهبری کیست؟