سایبری‌های چین گوشی‌های آیفون تبتی‌ها و اویغورها را هک می‌کنند

سایبری‌های چین گوشی‌های آیفون تبتی‌ها و اویغورها را هک می‌کنند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد چینی‌ها از همان روشی که برای هک گوشی‌های تلفن همراه مسلمانان اویغور استفاده کرده، برای دسترسی به اطلاعات موبایل‌های اهالی تبت هم بهره برده است.

آگهی

هکرهای چینی از نقص گوشی‌های تلفن همراه آیفون برای هک کردن اطلاعات تبتی‌ها استفاده کرده‌اند.

نتایج یک پژوهش نشان می‌دهد که هکرهای چینی مشابه شیوه‌ای که از آن برای هک کردن موبایل‌های مسلمانان اویغور به کار برده، برای دستیابی به اطلاعات تلفن‌های همراه تبتی‌ها استفاده کرده است.

کارشناسان می‌گویند مأموران سایبری دولت چین با استفاده از نرم‌افزار و بدافزارهای مخرب موبایل‌های تبتی‌های در تبعید در کوهستان‌های این منطقه را مورد حمله سایبری قرار داده‌اند.

در اوایل ماه جاری میلادی محققان امنیتی گوگل اعلام کردند وب‌سایت‌هایی را یافته‌اند که تحت نظر یک کارزار گسترده‌تر، دارندگان گوشی‌های اپل را آلوده می‌کند. این کارزار که از سوی دولت چین دنبال شده به این صورت عمل می‌کند که قربانی تنها با یک کلیک وارد صفحه‌ای از وب سایت می‌شود و بعد از آن تمام پیام‌ها و رمزهای عبور و حتی موقعیت مکانی‌اش از سوی مهاجم سایبری قابل خواندن، شناسایی و ردیابی است.

شرکت اپل با پذیرش این نقص گفته است این حملات بر روی گوشی‌هایی که به روز شده‌اند، بی اثر بوده است.

تد ویلدر سخنگوی اپل در این خصوص از مشتریان این شرکت خواسته است تا گوشی‌های تلفن همراه خود را به صورت مداوم به روز کنند چرا که با این کار، امکان بروز مشکلاتی از این دست به حداقل می‌رسد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

روسیه آمریکا را به «جاسوسی» از طریق هزاران گوشی آیفون متهم کرد

هکرهای چینی که آمریکا تحت تعقیب قرار داده چه کسانی هستند؟

تجمع معترضان تبتی و اویغور علیه سفر شی جین‌پینگ به پاریس