بر اثر حمله نیروهای دولتی در جنوب افغانستان ۳۵ شهروند غیر نظامی کشته شدند

عکس تزئینی است
عکس تزئینی است
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بر اثر حمله نیروهای دولتی در جنوب افغانستان ۳۵ شهروند غیرنظامی کشته شدند.

آگهی

بر اثر حمله نیروهای دولتی در جنوب افغانستان ۳۵ شهروند غیرنظامی کشته و ۱۳ تن زخمی شدند.

به گزارش رویترز به نقل از مقامات محلی ولایت هلمند، قربانیان غیرنظامی در زمان عملیات نیروهای دولتی افغانستان به ستیزه‌جویان طالبان، در جشن عروسی در مجاورت محل حمله حضور داشتند و بر اثر انفجار جان خود را از دست دادند.

به گفته مقامات ولایت هلمند در حمله شامگاه یک‌شنبه ۳۱ شهریور (سنبله) ارتش این کشور به مواضع طالبان در ولسوالی «موسی قلعه» ۲۲ نفر از ستیزه‌جویان این گروه‌ از جمله چند تن از فرماندهان طالبان کشته شدند.

عطاءالله افغان عضو شورای ولایتی هلمند می‌گوید که ۴۸ غیرنظامی کشته و زخمی شده در این جریان این عملیات در منطقه خاکسر ولسوالی موسی قلعه در یک جشن عروسی حضور داشتند. در همین حال عبدالحمید آخوندزاده عضو دیگر شورای این ولایت تنها شمار کشته‌شدگان غیرنظامی را ۴۰ نفر اعلام کرده است.

به اینستاگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

از سوی دیگر وزارت دفاع افغانستان با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که ۲۲ نفر از اعضای خارجی طالبان طی عملیات هوایی و زمینی نیروهای دولتی در موسی قلعه کشته و ۱۴ عضو دیگر این گروه بازداشت شدند. فواد امان، سخنگوی وزارت دفاع ملی افغانستان می‌گوید که ۵ عضو پاکستانی طالبان و یک عضو بنگلادشی در میان بازداشت‌شدگان هستند. وی می‌افزید که این افراد مشغول سازماندهی برای یک حمله تروریستی بوده‌اند.

عمر زواک، سخنگوی والی ولایت هلمند روز دوشنبه، یکم ماه میزان (مهر) در بیانیه‌ای با تاکید بر این که تعدادی که فرماندهان طالبان نیز در میان کشته‌شدگان این حمله بوده‌اند فزود: «در این عملیات، حمله هوایی بالای یک دیپو (انبار) گروه طالبان نیز صورت گرفته است که در نتیجه انفجار این ذخیره‌گاه مهمات، به مردم محل نیز تلفات وارد شده که تا هنوز آمار دقیق آن مشخص نیست و بررسی‌ها در این زمینه جریان دارد.»

هلمند در جنوب افغانستان از پایگاه‌های اصلی طالبان به حساب می‌آید. ستیزه‌جویان طالبان در سال‌های اخیر چندین‌بار اقدام به تصرف کامل این ولایت کردند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

حمله هوایی اشتباه نیروهای امنیتی افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت

حمله انتحاری طالبان در جنوب افغانستان بیش از ۱۱۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت

غارت میراث فرهنگی افغانستان؛ گنجینه‌های باستانی در ۱۶۲ مکان با بولدوزر تخریب شد