حمله هوایی اشتباه نیروهای امنیتی افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت

حمله هوایی اشتباه نیروهای امنیتی افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

حمله هوایی اشتباه نیروهای امنیتی افغانستان دست‌کم ۳۰ کشته برجای گذاشت

آگهی

در پی حمله پهپادی اشتباه نیروهای امنیتی افغانستان دست‌کم ۳۰ غیرنظامی در شرق این کشور کشته و ۴۰ تن دیگر زخمی شدند. این حمله چهارشنبه شب با پشتیبانی هوایی ارتش آمریکا در منطقه «وزیر تنگی» انجام شد.

به گفته خبرگزاری رویترز به نقل از ۳ مقام امنیتی افغان این حمله به منظور انهدام مخفیگاه‌های داعش در ولایت ننگرهار انجام شد اما به اشتباه اماکن غیرنظامی و مزارع کشاورزی هدف حمله قرار گرفتند.

یک مقام محلی گفته است،۳۰ تن از کشاورزان این مزارع در این حمله جان باخته‌اند. این کشاورزان پس از طی یک روز کاری سخت و پس از چیدن میوه درختان منطقه وزیر تنگی با روشن کردن آتش استراحت شبانه خود را آغاز کرده بودند که مورد هدف یک پهپاد قرار گرفتند.

بنا بر ادعای یک شاهد عینی در تجمع شبانه چهارشنبه شب، ۲۰۰ کشاورز حضور داشتند و تعدادی از آنها موفق به فرار از مهلکه شده‌اند.

وزارت دفاع افغانستان نیز حمله هوایی را تایید کرده اما هیچ جزئیاتی از تلفات غیرنظامی ارائه نکرده است. با این وجود، مقام‌های آمریکایی حاضر در منطقه اعلام کردند که از کشته شدن افزاد غیرنظامی مطلع شده‌اند و در حال بررسی دلایل وقوع آن هستند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی ولایت ننگرهار نیز حمله و تلفات غیرنظامی را تایید و اعلام کرد که دولت در حال تحقیق و بررسی دلایل رخداد این خطاست.

اما تعدادی از ساکنان خشمگین ایالت ننگرهار روز پنج‌شنبه خواستار عذرخواهی رسمی دولت آمریکا بابت خطای رخ داده توسط ارتش این کشور شدند.

بیشتر بخوانید:حمله انتحاری طالبان در جنوب افغانستان بیش از ۱۱۰ کشته و زخمی بر جای گذاشت

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بر اثر حمله نیروهای دولتی در جنوب افغانستان ۳۵ شهروند غیر نظامی کشته شدند

آمریکا بودجه طرح انرژی در افغانستان را به دلیل «فساد مالی» قطع کرد

دست‌کم «هشت کشته» در پی حملات هوایی پاکستان به دو ولایت افغانستان؛ طالبان به نوار مرزی حمله کرد