Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

تلاش آلمان برای تصویب قانون کاهش انتشار گازهای آلاینده همزمان با راهپیمایی جهانی برای آب و هوا

 تلاش آلمان برای تصویب قانون کاهش انتشار گازهای آلاینده همزمان با راهپیمایی جهانی برای آب و هوا
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هدف این برنامه آزاد کردن حداقل ۱۰۰ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی ۱۰ ساله برای کاهش گازهای گلخانه‌ای در آلمان است.

آگهی

احزاب مشارکت کننده در ائتلاف شکننده حاکم در آلمان به رهبری آنگلا مرکل صدراعظم تلاش دارند که روز جمعه توافقی را امضا کنند که بر اساس آن برنامه گسترده‌ای برای کاهش انتشار گازهای آلاینده در این کشور به اجرا گذاشته شود.

پس از ماه‌ها گفتگوی دشوار میان محافظه کاران به رهبری مرکل و سوسیال دموکرات‌های مشارکت کننده در دولت ائتلافی انتظار می رود که توافقی روز جمعه به امضا برسد که باعث آزاد شدن حداقل ۱۰۰ میلیارد یورو سرمایه‌گذاری در یک دوره زمانی ۱۰ ساله در آلمان خواهد شد که باعث تشویق شهروندان برای کاهش انتشار گازهای آلاینده خواهد شد.

هدف این برنامه فعال کردن آلمان در واکنش به بحران اقلیمی است چرا که آلمان در میان کشورهای اروپایی در زمینه واکنش به بحران اقلیمی وضعیت مناسبی ندارد و عقب‌تر از سایر کشورهای این قاره است.

مذاکرات برای این توافق در حالی صورت می گیرد که روز جمعه اعتصاب و راهپیمایی عمومی در سراسر جهان در اعتراض به بحران اقلیمی در جریان است.

با این حال صبح جمعه عدم توافق بر روی جزئیات این برنامه باعث توفق گفتگو‌ها شد. عدم توافق میان دو حزب حاضر در ائتلاف حاکم آلمان بر سر مدل قیمت‌گذاری انتشار کربن است، جایی که بعنوان مثال باعث افزایش ۱۱ سنتی هر لیتر گازوئیل در آلمان می شود.

پارادوکس اصلی این است که قیمت گذاری سوخت را می توان تا چه اندازه افزایش داد که از یک سو باعث شود مصرف‌کنندگان راه‌حل‌های کمتر آلاینده را در زندگی روزمره انتخاب کنند و از سوی دیگر باعث برانگیختن اعتراضاتی همچون اعتراضات جلیقه‌زردها در فرانسه نشود.

استراتژی دولت شامل طیف وسیعی از اقدامات برای کاهش گازهای گلخانه‌ای در بخش انرژی، ساخت و ساز، کشاوری و صنعت حمل و نقل است. ترویج وسایل نقلیه عمومی و قطارها، افزایش قیمت سفرهوایی در آلمان، اختصاص یارانه‌های مختلف برای توسعه خودروهای برقی یا گرمایش کارآمد و تمیز خانه‌ها از جمله تمهیداتی است که در این طرح گنجانده شده است.

این طرح همچنین توسعه انرژی‌های پاک (خورشیدی، باد، زیست‌توده)را در در دستور کار دارد تا سهم این انرژها در تولید برق تا ۲۰۳۰ به ۶۵ درصد برسد در حالی که سهم انرژهای پاک در تولید برق در حال حاضر در آلمان ۴۰ درصد است.

آلمان در سال جاری اعلام کرد که تا سال ۲۰۳۸ استفاده از زغال سنگ را به صفر می رساند.

با این حال دستیابی به این هدف آسان نیست همچنانکه تعهد آلمان برای کاهش ۴۰ درصدی کربن نسبت به سال ۱۹۹۰ میلادی تنها تاکنون کمتر از ۱۵ درصد تحقق یافته است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

نمایشگاه فرانکفورت؛ سبزها خواستار توقف تولید خودروهای شاسی‌بلند شدند

اقبال به موج سبز؛ تاثیر تغییرات اقلیمی بر انتخابات پارلمان اروپا

کدام کشورهای اروپایی در مقابله با تغییرات اقلیمی پیشتازند؟