Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

اقبال به موج سبز؛ تاثیر تغییرات اقلیمی بر انتخابات پارلمان اروپا

اقبال به موج سبز؛ تاثیر تغییرات اقلیمی بر انتخابات پارلمان اروپا
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

احزاب سبز اروپایی به‌ویژه در فرانسه، آلمان و ایرلند فراتر از انتظارها ظاهر شدند و نتایج بهتری نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۴ پارلمان اروپا کسب کردند.

آگهی

در پی انتشار نتایج انتخابات پارلمان اروپا، احزاب سبز اروپایی در برخی از کشورهای عضو اتحادیه نتایج قابل توجهی کسب کردند.

احزاب سبز اروپایی بویژه در فرانسه، آلمان و ایرلند فراتر از انتظارها ظاهر شدند و نتایج بهتری نسبت به انتخابات سال ۲۰۱۴ پارلمان اروپا کسب کردند.

ائتلاف سبزهای پارلمان اروپا با نتایجی که تا کنون منتشر شده است ۷۱ کرسی را از آن خود خواهند کرد. به سخن دیگر ۲۱ کرسی بیشتر از آنچه در انتخابات سال ۲۰۱۴ کسب کردند.

در آلمان بیش از ۲۲ درصد از شرکت‌کنندگان در انتخابات به حزب سبز رای دادند و باعث شد تا این حزب در جایگاه دوم قرار بگیرد و بتواند در پارلمان ۲۳ کرسی داشته باشد.

در فرانسه نیز سبزها بعد از حزب راست افراطی و حزب امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری ایستادند و اکنون ۱۲ کرسی پارلمان را کسب کرده‌اند.

اعتراضات مرتبط با تغییرات آب و هوایی در ماه‌های گذشته در اروپا افزایش یافته بود و جوانان و دانش آموزان مدارس در ۱۵ مارس دومین اعتصاب جهانی را در اعتراض به تغییرات اقلیمی برپا کردند.

این اعتراضات به ابتکار گرتا تونبرگ فعال ۱۶ ساله سوئدی پایه گذاری شده است. او پیش از این گفته بود «ما به خیابان می آییم تا بزرگترها از خواب بیدار شوند.»

این اعتراضات جامعه اروپایی را به تغییرات اقلیمی حساس‌تر کرده و همین موضوع باعث شده است تا در دو کشور بزرگ و تعیین کننده سیاست‌های اتحادیه اروپا یعنی فرانسه و آلمان شاهد افزایش اقبال به احزاب سبز باشیم.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

انتخابات پارلمان اروپا چگونه برگزار می‌شود؟

تلاش آلمان برای تصویب قانون کاهش انتشار گازهای آلاینده همزمان با راهپیمایی جهانی برای آب و هوا

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟