آگهی

مشاور نظامی رهبر ایران: کشورهای متجاوز عربی منطقه باید سر عقل آمده باشند

عکس از خبرگزاری مهر
عکس از خبرگزاری مهر
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مشاور رهبر ایران در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح: کشورهای متجاوز عربی منطقه باید سر عقل آمده باشند

حسین دهقان، مشاور رهبر ایران در حوزه صنایع دفاعی و پشتیبانی از نیروهای مسلح روز پنج‌شنبه اعلام کرد که «کشورهای متجاوز عربی منطقه باید سر عقل آمده باشند که آمریکا قابل اعتماد نیست».

آگهی

بنا بر گزارش خبرگزاری فارس، آقای دهقان در جریان سخنرانی خود در استان مازندران با اشاره به حملات شنبۀ گذشته به تاسیسات نفتی عربستان سعودی اعلام کرد: «آمریکا در چند سال اخیر سلاح و سیستم‌های پدافندی، راداری، شنود و دستگاه عظیم جاسوسی در عربستان فعال کرد که در منطقه اشراف اطلاعاتی داشته باشد اما آنها نتوانستند موشک‌های یمنی را شناسایی کنند.»

او افزود: «عربستان و آمریکا نمی‌خواهند القا کنند که یک ملت ضعیف و پابرهنه مانند یمن و انصارالله به آنها چنین صدمه‌ای زده است و این مسئله را می‌خواهند بیندازند گردن یک قدرت منطقه‌ای مانند ایران اسلامی تا برای آنها توجیه داشته باشد و آبروی آنها نرود... در قضیه حمله به آرامکو آنها متوجه شدند که بازی کردن با دم شیر خطر جدی دارد و اگر زمانی بر علیه ایران اسلامی اقدامی کنند، می‌دانند که فردایی برای آنها در منطقه نخواهد بود.»

او همچنین با اشاره به ائتلاف نظامیِ در حال شکل در خلیج فارس به رهبری آمریکا برای تامین امنیت ناوبری دریایی گفت: «آمریکا در تشکیل نیروی متحد برای امنیت خلیج فارس با شکست مواجه شده است؛ امنیت خلیج فارس و تنگه هرمز بر عهده ایران اسلامی است و اگر ناامنی می‌بینید بخاطر حضور و مداخلات آمریکا است؛ اگر آمریکا در خلیج فارس نباشد امنیت آن برقرار خواهد بود.»

به گزارش فارس، او در پایان اعلام کرده است که کشورهای متجاوز عربی منطقه باید سر عقل آمده باشند که آمریکا قابل اعتماد نیست؛ آنها باید بدانند که نباید جنگ افروزی کنند.

پیش‌تر محمد جواد ظریف، وزیر خارجه ایران نیز در گفتگو با خبرگزاری سی ان ان دربارۀ وقوع یک «جنگ تمام عیار» در صورت حمله به ایران هشدار داده بود.

سخنان آقای دهقان در حالی مطرح می شود که روز پنج‌شنبه مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا در جریان سفر خود به امارات عربی متحده اعلام کرد کشورش به دنبال «راه حلی صلح‌آمیز» برای پایان دادن به بحران خلیج فارس است.

وزیر خارجه آمریکا همچنین با اشاره به سخنان اخیر جواد ظریف گفت: «ما همچنان در تلاشیم تا این ائتلاف را بر پایه اقدام دیپلماتیک بنا کنیم. آنهم در حالی که وزیر خارجه ایران همه را به یک جنگ تمار عیار و نبرد تا آخرین آمریکایی تهدید می‌کند. ما اینجا هستیم تا ائتلافی با هدف رسیدن به صلح تشکیل دهیم.»

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

از محتوا و جزئیات مصوبه مجلس ایران در مورد عفاف و حجاب چه می‌دانیم؟

سرگئی شویگو در تهران؛ وزارت دفاع روسیه: این سفر مرحله مهمی در توسعه همکاری‌های نظامی دو کشور است

۵۰۰ روز بازداشت در ایران؛ خانواده زندانی فرانسوی: هیچ اطلاعی از روند رسیدگی به پرونده نداریم