دیدار جانسون و یونکر؛ آخرین تلاش‌ها برای فرار از برکسیت بدون توافق

دیدار جانسون و یونکر؛ آخرین تلاش‌ها برای فرار از برکسیت بدون توافق
نگارش از یورونیوز فارسی

نخست وزیر بریتانیا در دیدار خود با ژان کلود یونکر، پیشنهادهای کشورش را برای برکسیت همراه با توافق اعلام می‌کند.

نخست وزیر بریتانیا و رئیس کمیسیون اروپا در لوکزامبورگ با صرف یک نهار آخرین راه حل‌ها برای فرار از برکسیت بدون توافق را بررسی کردند. 

سخنگوی دولت بریتانیا در اولین واکنش به این دیدار اعلام کرد «پیشنهادهای کمیسیون اروپا کمکی به برکسیت با توافق نخواهد کرد.»

وی اعلام کرد که دولت محافظه کار بوریس جانسون قطعا قصد تمدید مهلت برکسیت را ندارد. بریتانیا تا ۳۱ اکتبر، کمتر از دو ماه دیگر بطور کامل از اتحادیه اروپا خارج خواهد شد.

وی اعلام کرد که نگاه اصلی دولت بریتانیا بر روی نشست سران اروپایی در هجدهم اکتبر متمرکز است.

بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا پیش تر اعلام کرده بود که می تواند رهبران اروپایی را برای پذیرفتن شروط لندن جهت خروج با توافق و یا بدون توافق متقاعد کند.

شش هفته پیش از نهایی شدن برکسیت، رییس کمیسیون اروپا از نخست وزیر بریتانیا خواست تا آخرین پیشنهادهای خود را برای برکسیت با توافق بیان کند تا بتواند آنها را در نشست سران ماه اکتبر در اختیار رهبران اروپایی قرار دهد.

دو رهبر اروپایی در کشور لوکزامبورگ، یکی از مقرهای پارلمان و شورای اروپا، دیدار و گفتگو کردند. این دیدار اولین ملاقات رئیس کمیسیون اروپا با نخست وزیر تازه به قدرت رسیده بریتانیا است. بوریس جانسون پیش تر در مقام وزیر خارجه ترزا می، با آقای یونکر دیدارکرده بود.

در ناهار بین دو رهبر اروپایی، میشل بارنیه، کمیسر مسئول مذاکرات برکسیت نیز حاضر بود.

مطالب مرتبط