Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

گزارش‌های یورونیوز از فضا؛ مستندسازی آتش‌سوزی و طوفان اخیر از فضا

مشاهده آتش سوزی در آمازون و طوفان دورین از فضا
مشاهده آتش سوزی در آمازون و طوفان دورین از فضا
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

لوکا پارمیتانو، خبرنگار هوا فضای یورونیوز این بار داستان تازه‌ای از فضا برای ما آورده، آنها طی هفته‌های گذشته مشغول مستندسازی تصویری آتش‌سوزی‌ها در آمازون و طوفان دورین بوده‌اند.

آگهی

لوکا پارمیتانو طی دو هفته گذشته مشغول مستندسازی تصویری از آتش‌سوزی‌ رخ داده در آمازون و طوفان سهمگین دورین بود.

او یکی از فضانوردان آژانس فضایی است. این فضانورد به عنوان گزارشگر هوا فضای یورونیوز هر دو هفته یک بار گزارش‌هایی از فضا برای مخاطبان می‌فرستند.

آقای پارمیتانو می‌گوید: «از آخرین باری که توانستم با شما حرف بزنم اینجا حوادث زیادی روی داده است. در این مدت بر فراز جنگل‌های آمازون،‌ کلمبیا و موزامبیک در آفریقا پرواز کردیم و مشغول مستندسازی هزاران آتشی بودیم که به جان جنگل‌ها افتاده بودند. افراد این آتش‌ها را با هدف ایجاد فضایی برای زراعت به وجود می‌آورند بی‌آنکه بفهمند که با این کار ما تنها امکان بقایمان روی کره زمین را نابود می‌کنیم.»

برآیند خسارت به جای مانده از طوفان دورین

او همچنین تاکید کرد: «ما همچنین طی ۲ هفته گذشته به شدت مشغول مستندسازی تصویری طوفان دورین بودیم. این طوفان بی‌نهایت باشکوه وقتی به باهاما رسید از فضا قابل مشاهده بود. ما با روش‌های مختلف قادر به مستندسازی، توسعه و کامل کردن آن بودیم حتی وقتی این طوفان مناطق را پشت سر می‌گذاشت ما میزان خسارت‌های برجا مانده را مستند کردیم.»

به فیسبوک یورونیوز فارسی بپیوندید

خبرنگار یورونیوز در ادامه به عامل انسانی به عنوان یکی دلایل اصلی بروز حوادث طبیعی مانند این آتش‌سوزی‌ها اشاره دارد و می‌گوید: «اگر فکر کنیم که این حوادث ربطی به فعالیت‌های بشر روی زمین ندارد کاملا در اشتباه هستیم. ما در تولید فزاینده چنین پدیده‌ها و تشدید آن تاثیرگذار هستیم.»

این فضانورد ایتالیایی از بیستم ژوئیه (۲۹ تیر) و همزمان با پنجاهمین سالگرد پرتاپ فضانورد آپولو، مأموریت شش ماهه «فراتر» را آغازکرد.

او در این مدت پیوسته برای مخاطبان یورونیوز گزارش‌هایی از فضا ارسال می‌کند.

با گزارش‌های فضایی لوکا پارمیتانو در هفته‌های آتی همراه باشید.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

غذاهای خاورمیانه‌ای به ایستگاه فضایی رسید

پرتاب دریایی موشک هوشمند اژدها-۳ در چین

چین با موفقیت موشک چندبار مصرف «چوچیه-۳» را آزمایش کرد