Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کشورهای اروپایی برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه آماده می‌شوند

کشورهای اروپایی برای خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه آماده می‌شوند
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کارشناسان می‌گویند خروج بدون توافق بریتانیا از اتحادیه اروپا بیش از همه روی صنایع خودرو، قطعات خودرو و همچنین بانکداری اروپا اثر منفی خواهد گذاشت.

آگهی

دولت‌های عضو اتحادیه اروپا خود را برای خروج بدون توافق بریتانیا از این اتحادیه آماده می‌کنند.

کشورهای اتحادیه اروپا در حال آماده سازی برای برکسیت بدون توافق هستند. میشل بارنیه مذاکره کننده اصلی اتحادیه اروپا در برکسیت روز پنجشنبه ۵ سپتامبر در هنگام سخنرانی برای اعضای پارلمان اروپا از اعضا خواست تا اقدامات لازم برای مقابله با سقوط احتمالی بازارهای مالی را در دستور کار خود داشته باشند.

انتظار می‌رود در صورت عدم توافق بریتانیا با اتحادیه اروپا، دولت‌های اروپایی در عوض در مدت ۵۶ روز، کمک‌های اضطراری از این اتحادیه دریافت کنند.

علاوه بر این تمام دولت‌های عضو در تلاش هستند تا ترتیبی را اتخاذ کنند که به بهترین شکل ممکن خود را با وضعیت موجود تطبیق دهند.

مجارستان یکی از کشورهایی است که به تازگی و در سال ۲۰۰۴ به این اتحادیه پیوسته است. لازلو سکه‌کریس که مدیر کمپانی تولید نوشیدنی‌های الکلی راپید ۹۲ در مجارستان است می‌گوید شرکتش تمام تلاش‌ خود را برای تطبیق با شرایط جدید به کار می‌بندد. این شرکت بیشترین میزان محصولاتش را به بریتانیا صادر می‌کند و حالا نگران است که بعد از خروج بدون توافق این کشوراز اتحادیه اروپا چه سرنوشتی در انتظارش خواهد بود.

آقای لازلو می‌گوید: «ما در تلاش هستیم تا برای دوره دو-سه ماهه خروج بریتانیا که با کاهش فروش مواجه می‌شویم بر میزان ذخایر خود در انبارها بیفزاییم.»

او می‌گوید شرایط برای شرکت‌هایی که کالاهای فاسدشدنی دارند و تجارتشان با بریتانیا است، از این هم دشوارتر خواهد بود، چرا که نمی‌توانند محصولات خود را انبار کنند.

لازلو می‌گوید: «به نظر من شرکت‌های بزرگ که سود زیادی را از دست می‌دهند به راحتی و با فشار آوردن بر تعرفه‌های گمرکی ضرر و زیان خود را جبران می‌کنند اما کار برای شرکت‌های کوچک دشوار خواهد بود.»

پروفسور استفان ماگاس استاد اقتصاد در دانشگاه بوداپست در این خصوص می‌گوید: «صنایع بانکی، خودرو و همچنین قطعات خودرو از بخش‌هایی خواهند بود که بیشترین ضرر را از خروج بریتانیا بدون توافق از اتحادیه اروپا متحمل خواهند شد.»

گره کور برکسیت هر روز پیچیده‌تر از قبل می‌شود و نمایندگان پارلمان این کشور بعد از جلسات متعدد هنوز نتوانسته‌اند به جمع‌بندی در خصوص ساز و کار خروج این کشور از اتحادیه اروپا دست یابند. طبق توافق پیشین ۳۱ اکتبر زمانی است که برتانیا باید تا پیش از آن به توافقی برای خروج از اتحادیه اروپا دست یابد و رسما از این اتحادیه خارج شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دادگاه عالی انگلستان: تصمیم دولت در تعلیق پارلمان بریتانیا قانونی است

طرح جلوگیری از برکسیت بدون توافق در مجلس اعیان بریتانیا بررسی می‌شود

توقف برکسیت بدون توافق در پارلمان بریتانیا؛ پیشنهاد انتخابات زودهنگام هم رد شد