یکصد زن قربانی خشونت‌های خانگی؛ دولت فرانسه کنفرانس ویژه برگزار می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 یکصد زن قربانی خشونت‌های خانگی؛ دولت فرانسه کنفرانس ویژه برگزار می‌کند
کپی رایت  عکس از آرشیو

دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه امروز سه شنبه، ۳ سپتامبر، کنفرانسی را درباره خشونت خانگی علیه زنان برگزار می‌کند.

این نشست در حالی برگزار خواهد شد که صدمین مورد از مرگ زنان به دلیل خشونت خانگی از ابتدای سال جاری تاکنون در فرانسه به ثبت رسیده است. منتقدان دولت فرانسه بر این باور هستند که دولت باید بیش از این برای جلوگیری از مرگ زنان به دست بستگان یا نزدیکان مرد خود تلاش کند.

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه اعلام کرده که هدف از برگزاری کنفرانس روز سه شنبه کاهش موارد وقوع خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در این کشور است. بنا به آمار دولتی هر سال ۲۲۰ هزار حادثه خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در فرانسه روی می دهد.

طبق آمار دولت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۱ زن به دلیل خشونت های خانگی جان خود را از دست دادند. این آمار به این معناست که هر سه روز یک زن در فرانسه به دست یکی از بستگان یا نزدیکان مرد خود به قتل می رسد.

وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه وعده داده است که تصمیم های «مهمی» در جریان کنفرانس روز سه شنبه از سوی دولت اعلام خواهد شد. مارلن شیاپا در نظر دارد تا توجه دیگر وزرای دولت از جمله وزیران دادگستری، کشور، آموزش و مسکن را به موضوع خشونت خانگی علیه زنان و اهمیت آن جلب کند.

این در حالی است که فعالان حقوق زنان از دولت فرانسه انتقاد می کنند که بودجه کافی برای مقابله با خشونت های خانگی اختصاص نمی دهد.

گروهی از این فعالان روز یکشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی که نام زنان قربانی خشونت های خانگی بر روی آن نوشته شده بود در پاریس تظاهرات کردند.