Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

یکصد زن قربانی خشونت‌های خانگی؛ دولت فرانسه کنفرانس ویژه برگزار می‌کند

 یکصد زن قربانی خشونت‌های خانگی؛ دولت فرانسه کنفرانس ویژه برگزار می‌کند
Copyright عکس از آرشیو
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

طبق آمار دولت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۱ زن به دلیل خشونت های خانگی جان خود را از دست دادند.

آگهی

دولت امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه امروز سه شنبه، ۳ سپتامبر، کنفرانسی را درباره خشونت خانگی علیه زنان برگزار می‌کند.

این نشست در حالی برگزار خواهد شد که صدمین مورد از مرگ زنان به دلیل خشونت خانگی از ابتدای سال جاری تاکنون در فرانسه به ثبت رسیده است. منتقدان دولت فرانسه بر این باور هستند که دولت باید بیش از این برای جلوگیری از مرگ زنان به دست بستگان یا نزدیکان مرد خود تلاش کند.

مارلن شیاپا، وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه اعلام کرده که هدف از برگزاری کنفرانس روز سه شنبه کاهش موارد وقوع خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در این کشور است. بنا به آمار دولتی هر سال ۲۲۰ هزار حادثه خشونت فیزیکی و جنسی علیه زنان در فرانسه روی می دهد.

طبق آمار دولت فرانسه در سال ۲۰۱۸ میلادی ۱۲۱ زن به دلیل خشونت های خانگی جان خود را از دست دادند. این آمار به این معناست که هر سه روز یک زن در فرانسه به دست یکی از بستگان یا نزدیکان مرد خود به قتل می رسد.

وزیر برابری زنان با مردان در دولت فرانسه وعده داده است که تصمیم های «مهمی» در جریان کنفرانس روز سه شنبه از سوی دولت اعلام خواهد شد. مارلن شیاپا در نظر دارد تا توجه دیگر وزرای دولت از جمله وزیران دادگستری، کشور، آموزش و مسکن را به موضوع خشونت خانگی علیه زنان و اهمیت آن جلب کند.

این در حالی است که فعالان حقوق زنان از دولت فرانسه انتقاد می کنند که بودجه کافی برای مقابله با خشونت های خانگی اختصاص نمی دهد.

گروهی از این فعالان روز یکشنبه با در دست داشتن پلاکاردهایی که نام زنان قربانی خشونت های خانگی بر روی آن نوشته شده بود در پاریس تظاهرات کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

صدور ۷۰۰ مورد جریمه در فرانسه در یکسال برای مقابله با آزار زنان

حمله با چاقو در مترو لیونِ فرانسه چهار زخمی به جا گذاشت؛ حال دو تن از مجروحان وخیم است

نخستین جلسه دادگاه رسیدگی به جنایات جنگی مقامات سوری در فرانسه آغاز شد