ابرنفتکش «آدریان دریان ۱» با سیگنال خاموش در نزدیکی لبنان و سوریه

ابرنفتکش «آدریان دریان ۱» با سیگنال خاموش در نزدیکی لبنان و سوریه
Copyright عکس از خبرگزاری فرانسه
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

بنا به آخرین داده های کشتیرانی ابرنفتکش «آدریان دریا ۱» در آب های بین المللی در نزدیکی سوریه و لبنان قرار دارد.

آگهی

آخرین داده‌های کشتیرانی حاکی است که سیگنال ابرنفتکش «آدریان دریا ۱» که در فاصله ۴۵ مایل دریایی از بندر طرابلس در لبنان قرار دارد خاموش شده است.

اطلاعات وبسایت «وسل فایندر» (vesselfinder) که آخرین بار در روز دوشنبه به روزرسانی شده است نشان می دهد که «آدریان دریا ۱» تقریبا در فاصله ای برابر از بندر طرابلس لبنان و بندر طرطوس سوریه قرار گرفته است.

دولت محلی جبل الطارق در روز چهار ژوئیه (۱۳ تیر) به کمک نیروها بریتانیایی ابرنفتکش «آدریان دریا ۱» را که در آن زمان «گریس ۱» نام داشت توقیف کرد. دولت محلی جبل الطارق مظنون به حمل نفت خام به مقصد سوریه توسط «گریس ۱» بود.

این ابرنفتکش پس از شش هفته در روز ۱۵ اوت (۲۴ مرداد) رفع توقیف شد.

ایران حدود دو هفته پس از توقیف «گریس ۱» از سوی جبل الطارق در روز ۱۹ ژوئیه (۲۸ تیر) نفتکش «استینا ایمپرو» متعلق به بریتانیا را در تنگه هرمز توقیف کرد. این کشتی همچنان در توقیف ایران به سر می برد.

بنا به آخرین داده های کشتیرانی ابرنفتکش «آدریان دریا ۱» در آب های بین المللی قرار دارد. احتمال داده می شود که این ابرنفتکش در انتظار نفتکش دیگری است تا بخشی از دو میلیون و ۱۰۰ هزار بشکه نفت آن را تخلیه کند. «آدریان دریا ۱» پس از تخلیه بخشی از نفت خود خواهد توانست از کانال سوئز عبور کند.

آمریکا پیش از این از ایران به دلیل عدم پایبندی به وعده خود مبنی بر اینکه مقصد «آریان دریا ۱» سوریه نخواهد بود انتقاد کرده بود. مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا چند روز پیش ابراز اطمینان کرد که ابرنفتکش «آدریان دریا ۱» به سمت طرطوس سوریه در حال حرکت است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح فرانسه برای ایجاد ناوگان دریایی اروپا در خلیج فارس بدون بریتانیا

نفتکش آدریان دریا ۱ بین سوریه و لبنان؛ مقصد جدید مشخص نشده است

ایران همچنان در فهرست سیاه اف‌ای‌تی‌اف باقی ماند