اپلیکشین تغییر چهره «زائو» در چین؛ نگرانی‌ها از عدم رعایت حریم شخصی

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اپلیکشین تغییر چهره «زائو» در چین؛ نگرانی‌ها از عدم رعایت حریم شخصی
کپی رایت  عکس از رویترز

یک اپلیکیشن جدید چینی که به کاربران اجازه می دهد تا در یک ویدئو از چهره خود به جای تصویر صورت ستاره های مشهور دنیا و قهرمانان ورزشی استفاده کنند در روزهای گذشته میلیون‌ها بار دانلود شده است.

این در حالی است که بسیاری بدلیل عدم رعایت حریم شخصی کاربران در جریان استفاده از این اپلیکیشن ابراز نگرانی می کنند.

محبوبیت ناگهانی اپلیکیشن چینی «زائو» (ZAO) و انتقاد بسیاری از کاربران از آن به دلیل عدم رعایت حریم شخصی آنها باعث شده تا بار دیگر بحث نگرانی از نقش فناوری هوش مصنوعی بر سر زبان ها بیافتد.

اپلیکیشن «زائو» روز جمعه در فروشگاه اینترنتی اپل در چین در دسترس قرار گرفت و بلافاصله با استقبال زیادی روبرو شد.

داده های موجود نشان می دهد که این اپلیکیشن از روز اول سپتامبر در صدر فهرست محبوبترین اپلیکیشن ها از نظر تعداد دفعات دانلود در چین قرار گرفته است.

کاربران اینترنتی با استفاده از شماره تلفن همراه خود و با بارگذاری یکی از تصاویر چهره شان که در تلفن همراه خود ثبت کرده اند وارد اپلیکیشن «ژائو» می شوند.

آنها سپس می توانند از میان ویدئوهای مختلف چهره های مشهور از جمله ستاره های دنیای موسیقی و سینما و ورزش یکی را انتخاب کنند و چهره خود را به جای چهره فرد مشهور بنشانند و سپس این ویدئو را برای دوستان خود بفرستند.

علاوه بر ستاره های چینی چهره برخی از ستاره های خارجی همچون لئوناردو دی کاپریو و مریلین مونرو نیز در میان داده های این اپلیکیشن وجود دارد.