Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

شکایت زنی که به تنهایی در زندان دنور آمریکا مجبور به زایمان شد

شکایت زنی که به تنهایی در زندان دنور آمریکا مجبور به زایمان شد
Copyright DENVER COUNTY JAIL VIA KILLMER, LANE & NEWMAN, LLP
Copyright DENVER COUNTY JAIL VIA KILLMER, LANE & NEWMAN, LLP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

طبق ویدئوی دوربین‌های نظارتی زندان دنور که توسط وکیل این زندانی منتشر شده است، خانم سانچز روی تخت زندان دراز کشیده و قبل از اینکه خود اقدام به زایمان کند در حال جیغ کشیدن است.

آگهی

زنی در شهر دنور ایالت کلرادو آمریکا از شهرداری و کلانتری این شهر به‌خاطر اینکه به تنهایی مجبور به زایمان در سلول زندان خود بدون هیچ کمک پزشکی شده است، شکایت می‌کند.

دایانا سانچز در داخواست تنظیمی خود ادعا کرده، مجبور شده است بچه‌اش را سال گذشته روی نیمکت سفت و سرد زندان به دنیا بیاورد.

طبق ویدئوی دوربین‌های نظارتی زندان دنور که در اختیار وکیل این زندانی قرار گرفته، خانم سانچز روی تخت زندان دراز کشیده و قبل از اینکه خود اقدام به زایمان کند در حال جیغ کشیدن است.

این زن می‌گوید که کارکنان زندان می‌دانستند که او در حال زایمان است اما ساعت‌ها او را نادیده گرفتند.

کلانتری دنور در گفت‌وگو با شبکه بی‌بی‌سی گفته است که این موضوع را بررسی کرده‌اند و متوجه شدند که کارکنان وظایف خود را به درستی انجام داده‌اند.

بخشی از ویدئوی دوربین نظارتی که خانم سانچز را قبل از درد جدی زایمان نشان می دهد

در دادخواستی که روز چهارشنبه گذشته تنظیم شده است، شهرداری دنور، مرکز پزشکی این شهر و شش فرد دیگر متهم شده‌اند که «نتوانسته‌اند وظایف قانونی و اخلاقی» خود را در این زمینه انجام دهند.

طبق گزارش رسانه‌ها، خانم سانچز در تاریخ ۱۴ ژوئیه ۲۰۱۸ در سن ۲۶ سالگی به اتهام «سرقت هویت» زندانی شد. خانم سانچز می‌گوید که به کارکنان بخش درمان زندان خبر داده بود که بیش از هشت ماه باردار است.

این زندانی در تاریخ ۳۱ ژوئیه ۲۰۱۸ به مسئولان زندان اطلاع داده بود که هر لحظه امکان به دنیا آمدن بچه وجود دارد.

طبق دادخواست خانم سانچز، وی با معاونان زندان و پرستاران دست‌کم هشت بار در صبح روز زایمان صحبت کرده و به آن‌ها گفته بود که دچار انقباضات زایمانی شده است. اما طبق دادخواست، او چهار تا پنج ساعت بدون مراقبت پزشکی در نهایت در سلول خود به تنهایی زایمان کرد.

همچنین او می‌گوید که پرستاری پس از ترکیدن کیسه آب جنین، او را معاینه کرد اما تنها به او پد بهداشتی برای پس از زایمان داده و هیچ تماسی برای آمدن فوری آمبولانس نگرفته است.

عکس گرفته شده از ویدئوی نظارتی زندان
خانم سانچز در حال به دنیا آوردن فرزندش در زندانعکس گرفته شده از ویدئوی نظارتی زندان

سخنگوی کلانتری شهرستان دنور به بی‌بی‌سی گفت که مراقبت‌های کامل پزشکی در هر دو زندان این بخش انجام می‌شود و متخصصان ما با حضور در زندان‌ها خدمات پزشکی را ارائه می‌کنند.

وی افزود: «ما هر کسی را که حین بارداری در زندان باشد از جمله خانم سانچز درک می‌کنیم.» وی تاکید کرد که خانم سانچز تحت مراقبت متخصصان پزشکی دنور قرار داشت.

اما سخنگوی کلانتری شهرستان دنور در ادامه گفت: «برای اطمینان از اینکه چنین موضوعی دوباره رخ ندهد، بخش کلانتری دنور سیاست خود را در این زمینه تغییر داده است تا مطمئن شود که زندانیان باردار در هر مرحله از زایمان که قرار دارند فورا به بیمارستان منتقل می‌شوند.»

خانم سانچز در دادخواست خود ادعا می‌کند که پس از تولد فرزندش، هیچ پرستاری حضور نداشت که کودک را گرم و خشک کند یا دهان و بینی او را پاک کند، آنتی‌بیوتیک تجویز کند یا وزن کودک را بسنجد.

این زندانی سال گذشته به یکی از رسانه‌ها گفته بود که مسئولان زندان زندگی پسرش را در معرض خطر قرار دادند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شورش در زندان برزیل؛ ده‌ها نفر کشته و ۱۶ نفر سر بریده شدند

برگزاری یک نمایش مد در زندانی در لیما پایتخت پرو

بیست سال پس از افشای آزار در ابوغریب؛ شکایت زندانیان پیشین در دادگاه بررسی می‌شود