Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
Find Us
آگهی

شورش در زندان برزیل؛ ده‌ها نفر کشته و ۱۶ نفر سر بریده شدند

زندانی در برزیل
زندانی در برزیل Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

این شورش ها اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی ظرف یک ماه جان یکصد زندانی را گرفت که اغلب آنها به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند. برخی از قربانیان حوادث یاد شده سربریده شده و برخی دیگر از امعاء و احشاء تهی شده بودند.

آگهی

در جریان شورش و درگیری در یکی از زندان های برزیل دست کم ۵۲ نفر کشته شدند. مقامات محلی در ایالت پارا واقع در شمال برزیل با اعلام این خبر تصریح کردند که شانزده تن از قربانیان این خشونت ها گردن زده شده اند.

به گفته منابع محلی، شورش حوالی ساعت هفت صبح به وقت محلی مطابق با ساعت به وقت گرینویچ آغاز شد و به مدت پنج ساعت به طول انجامید. گفته می شود در جریان این شورش باند های رقیب به جان یکدیگر افتاده و به یکدیگر حمله کرده اند.

در گزارش برخی از رسانه ها آمده است که منشا این حملات یک باند تبهکار از زندانیان بوده که در زندان آلتامیرا به اعضای گروه های رقیب حمله کرده و آنها را به کشتن داده است. در این گزارش تصریح شده است که بخشی از زندان یاد شده در جریان شورش به آتش کشیده شده و جسد تعدادی از زندانیان که دچار خفگی شده بودند نیز یافت شده است.

به گزارش خبرگزاری فرانسه زندان های برزیل، که از آن به عنوان یکی از خشونت بار ترین کشورهای جهان نام برده می شود شرایط رقت باری دارند و معمولا دستخوش خشونت های حاد میان باندهای سازماندهی شده هستند. آخرین مورد از این شورش ها جدا از حوادث روز دوشنبه به پایان ماه مه برمی گردد که طی آن دست ۵۵ نفر طی دو روز درگیری در چندین زندان ایالت شمالی آمازوناس جان باختند.

بیشتر بخوانید:

این شورش ها اوایل سال ۲۰۱۷ میلادی ظرف یک ماه جان یکصد زندانی را گرفت که اغلب آنها به طرز فجیعی به قتل رسیده بودند. برخی از قربانیان حوادث یاد شده سربریده شده و برخی دیگر از امعاء و احشاء تهی شده بودند.

شمال برزیل، جایی که زندان هایش معمولا دستخوش شورش و درگیری باند های تبهکار می شود منطقه ای استراتژیک برای حمل و قاچاق کوکائین است که منشا تولید آن معمولا کشورهای همجوار از جمله کلمبیا، ونزوئلا و بولیوی گزارش می شود.

به موجب سرشماری انجام شده در سال ۲۰۱۶ ، برزیل با ۷۲۷ هزار زندانی که هر از چند گاهی زمینه ساز وقوع تنش و درگیری های خونین در بازداشتگاه های این کشور می شوند از نظر داشتن زندان های پرجمعیت سومین کشور جهان محسوب می شود.

زندان های این کشور۲۱۰ میلیون نفری با توان پذیرش ۳۶۸ هزار زندانی نزدیک به دوبرابر ظرفیت تعیین شده افراد محبوس را در خود جای داده است.

بحران در زندان های برزیل به وقایع یاد شده محدود نمی شود و سبقه ای طولانی دارد. تنش در بازداشتگاه های این کشور در حالی رو به تشدید است که دولت راست افراطی تحت هدایت رئیس جمهور ژائیر بولسونارو بدون ارائه طرحی برای بازنگری در سازماندهی و ساخت زندان های جدید بارها وعده داده است که به شدت با جرم و جنایت مبارزه می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکایت زنی که به تنهایی در زندان دنور آمریکا مجبور به زایمان شد

نقشه فرار شکست خورد؛ تبهکار برزیلی خودش را حلق‌آویز کرد

جنایت و فحشاء در کمین پناهجویان ونزوئلایی؛ تلاش برای انسداد مرز برزیل