زن آمریکایی در تلاش برای شکستن رکورد ۶۴۰ کیلومتر بر ساعت جان باخت

زن آمریکایی در تلاش برای شکستن رکورد ۶۴۰ کیلومتر بر ساعت جان باخت
Copyright  رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی

کامبز لحظاتی پیش از حادثه به سرعت ۶۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده بود، اما این سرعت به دلیل مشکل فنی و مکانیکی در خودرو ثبت نشد.

یک زن آمریکایی که رکورددار سرعت با خودرو بود، در تلاش برای شکستن رکورد خودش کشته شد.

جسی کامبز، معروف به «سریع‌ترین زن چهارچرخه» جهان روز سه‌شنبه ۵ شهریور در حالی که در صحرایی بایر در غرب آمریکا مشغول رانندگی برای شکستن رکورد سرعت خودش بود دچار سانحه شد و جان باخت.

او که با ۶۴۰ کیلومتر بر ساعت رکورد جهانی سرعت با خودرو چهارچرخ را در اختیار داشت در روز حادثه تلاش می‌کرد با یک خودرو مجهز به پیش‌رانه جت این رکورد را بشکند.

رئیس پلیس منطقه هارنی در ایالت اورگان آمریکا گفته است که امدادگران به موقع خود را به محل حادثه در صحرای الورد برسانند، اما در آنجا با جسد بی‌جان راننده ۳۹ ساله روبرو شدند. پلیس هارنی در اطلاعیه‌ای اعلام کرد که تحقیقات برای تعیین علت دقیق این حادثه در جریان است.

جسی کامبز که در شبکه‌های تلویزیونی آمریکا نیز چهره‌ای شناخته شده بود از نوامبر ۲۰۱۸ تمرین‌های خود برای شکستن رکورد سرعت را آغاز کرده بود. او در آخرین پست توییتری خود با همرسانی تصویری از خودرویی که با می‌خواست رکوردشکنی کند نوشت: «مستقیم روی خط آتش رفتن به نظر کمی دیوانه‌وار می‌آید ... کسانی که آرزوی این کار را دارند همان‌هایی هستند که کارهای بزرگ را انجام می‌دهند. مردم می‌گویند که من دیوانه‌ام. من می‌گویم متشکرم.»

به نوشته برخی پایگاه‌های تخصصی خودرو خانم کامبز لحظاتی پیش از حادثه به سرعت ۶۸۰ کیلومتر بر ساعت رسیده بود، اما این سرعت به دلیل مشکل فنی و مکانیکی در خودرو ثبت نشد. او سعی داشت تا سرعت خودرو را باز هم افزایش دهد و رکورد «سریع‌ترین زن جهان» را هم بشکند. کیتی اونیل، معروف به «سریع‌ترین زن جهان» در سال ۱۹۷۶ با یک خودرو سه چرخه در همان صحرای الورد توانسته بود به رکورد سرعت ۸۲۵ کیلومتر بر ساعت دست یابد.

مطالب مرتبط