از سرگیری مذاکره میان حزب دموکرات و جنبش پنج ستاره برای تشکیل دولت و جلوگیری از انحلال پارلمان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
 از سرگیری مذاکره میان حزب دموکرات و جنبش پنج ستاره برای تشکیل دولت و جلوگیری از انحلال پارلمان
کپی رایت  عکس از رویترز

احزاب دموکرات و جنبش پنج ستاره در ایتالیا روز سه شنبه در حالی مذاکرات خود برای تشکیل دولت ائتلافی را از سر گرفتند که مقامات هر دو حزب نسبت به چشم انداز این گفتگوها ابراز خوش بینی می کنند.

گزارش های منتشرشده با استقبال بازارهای بورس ایتالیا روبرو شد. این در حالی است که پیش از این گزارش ها از اختلاف نظر رهبران این دو حزب بر سر حضور جوزپه کنته در مقام نخست وزیری و لوئیجی دی مایو، رهبر جنبش پنج ستاره در مقام وزارت کشور حکایت داشت.

بازارهای مالی ایتالیا از احتمال برگزاری انتخابات زودهنگام در این کشور نگران هستند. سرمایه گذاران احتمال می دهند که در صورت برگزاری انتخابات زودهنگام حزب راست افراطی لگا به رهبری ماتئو سالوینی به پیروزی برسد.

سرجیو ماتارلا، رئیس جمهوری ایتالیا پیش از این به رهبران احزاب این کشور تا روز سه شنبه برای یافتن توافق بر سر تشکیل دولت ائتلافی مهلت داده بود.

آندرآ ماروچی، رهبر حزب دموکرات در سنای ایتالیا روز سه شنبه اعلام کرد که تماس رهبران این حزب با مسئولان جنبش پنج ستاره ادامه دارد و دستاوردهایی نیز داشته است.

جنبش پنج ستاره نیز پیش از این از تصمیم حزب دموکرات برای حمایت از نخست وزیری جوزپه کنته استقبال کرده بود.

مذاکرات رهبران حزب دموکرات و جنبش پنج ستاره قرار است سه شنبه شب نیز ادامه پیدا کند. رهبران هر دو حزب قرار است روز چهارشنبه رئیس جمهوری این کشور را در جریان روند پیشرفت مذاکرات قرار دهند.