Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

پیشنهاد دونالد ترامپ: استفاده از بمب اتم برای مقابله با طوفان

پیشنهاد دونالد ترامپ: استفاده از بمب اتم برای مقابله با طوفان
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در جلسه‌ای پیشنهاد کرده است با پرتاب بمب اتمی به مرکز طوفان قبل از شکل‌گیری و رسیدن آن به ایالات متحده، از وقوع آن جلوگیری شود.

آگهی

دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا در جلسه‌ای پیشنهاد کرده است با پرتاب بمب اتمی به مرکز طوفان قبل از شکل‌گیری و رسیدن آن به ایالات متحده، از وقوع آن جلوگیری شود.

به گزارش خبرگزاری فرانسه به نقل از وبگاه خبری اکسیوس، آقای ترامپ در جلسه‌ای با مقامات بلندپایه امنیت ملی ایالات متحده درباره خطرات توفند‌ها گفته است: «متوجه ام، متوجه‌ام. چرا آن‌ها را با بمب اتمی نابود نمی‌کنیم؟»

رییس جمهوری آمریکا درباره ایده خود این‌گونه توضیح داده است: «این طوفان‌ها در سواحل غرب آفریقا آغاز به شکل گرفتن می‌کنند و مسیر اقیانوس اطلس را در پیش می‌گیرند. چرا ما با پرتاب یک بمب اتمی به مرکز طوفان، آن را نابود نمی‌کنیم؟ چرا این کار را نکنیم؟»

به گزارش وبگاه خبری اکسیوس یکی از مقامات حاضر در جلسه در پاسخ به پیشنهاد رییس جمهوری آمریکا گفته است: «ما پیشنهاد شما را بررسی خواهیم کرد.»

پیشنهاد نابودی طوفان‌های بزرگ (توفند) با بمب اتمی، برای اولین‌بار در دهه ۵۰ و توسط یک دانشمند که برای دولت آیزنهاور کار می‌کرده، مطرح شد. از آن زمان تا به امروز، در برهه‌های مختلف این پیشنهاد به عنوان راه‌حلی برای خنثی کردن طوفان‌های بزرگ و گردباد‌ها مطرح می‌شود اما جامعه علمی معقتد است به کار بردن چنین روشی، موثر نخواهد بود.

به گزارش وبگاه خبری اکسیوس، آقای ترامپ برای اولین بار در سال ۲۰۱۷ گفته بود که برای جلوگیری کردن از برخورد طوفان‌ها شاید باید آن‌ها را «بمباران» کرد.

کاخ سفید صحت گزارش اکسیوس درباره سخنان رییس جمهوری آمریکا را تایید یا رد نکرده است. یکی از مقامات بدون این‌که نامی از او ذکر شود، در واکنش به این خبر به اکسیوس گفته است: «هدف او جلوگیری از به وقوع پیوستن طوفان و برخود آن با ایالات متحده است. این بد نیست. هدف او بد نیست.»

از زمان به قدرت رسیدن آقای ترامپ، به گفته روزنامه گاردین، مجله نشنال جئوگرافیک در مقاله‌ای به همین موضوع پرداخته است و این‌که ایده «پرتاب بمب اتمی برای نابودی طوفان‌های بزرگ» بارها در طول دهه‌های گذشته مطرح شده است: «چنین ایده‌ای بسیار جذاب است چرا که سالیانه با فرارسیدن فصل طوفان‌های موسمی، به ما یادآوری می‌شود که چنین طوفان‌های چقدر می‌توانند مخرب باشند.»

بیشتر بخوانید:

«دونالد ترامپ به دنبال خرید گرینلند برای گسترش قلمرو نظامی آمریکاست»

ترامپ معتقد است طالبان «خیلی راحت» می‌تواند نارآمی‌ها را خاتمه دهد

طوفان کم‌سابقه مایکل پس از فلوریدا به سوی جورجیا می‌رود

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

وزش طوفان مرگبار در ایالت میسوری آمریکا

ترامپ تی‌وی: شبکه اینترنتی که می‌خواهد پیام رئیس‌جمهور سابق آمریکا را مستقیما به هوادارانش منتقل کند

شعار «رایش سوم» در ویدیوی حساب کاربری شبکه اجتماعی دونالد ترامپ جنجالی شد