Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

هنگ‌کنگ؛ دستگیری ۳۶ نفر در شدیدترین درگیری‌ها بین پلیس و معترضان

هنگ‌کنگ؛ دستگیری ۳۶ نفر در شدیدترین درگیری‌ها بین پلیس و معترضان
Copyright 
نگارش از یورونیوز
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

در این اعتراضات برای نخستین بار یک پلیس از اسلحه‌اش استفاده و تیر هوایی شلیک کر و ۶ پلیس دیگر نیز سلاحشان را به حالت آماده در دست گرفته بودند.

آگهی

روز یکشنبه و در جریان شدیدترین درگیری‌ها بین پلیس و معترضان هنگ‌کنگی ۳۶ معترض دستگیر شدند که جوانترین آنها ۱۲ سال سن دارد.

معترضان هنگ کنگی برای مواجه با پلیس از کوکتل مولوتوف و همچنین سنگ و آجر استفاده کردند و پلیس نیز در پاسخ به آنها از خودروهای آب‌پاش و گاز اشک‌آور استفاده کرد. در این اعتراضات برای نخستین بار یک پلیس از اسلحه‌اش استفاده و تیرهوایی شلیک کرد. همچنین ۶ پلیس دیگر نیز سلاحشان را به حالت آماده در دست گرفته بودند.

دولت محلی هنگ‌کنگ در بیانیه‌ای اعلام کرده است: «تشدید اقدامات غیرقانونی و خشونت‌بار معترضان رادیکال نه تنها ظالمانه و شوکه کننده است بلکه هنگ‌کنگ را در آستانه وضعیت بسیار خطرناکی قرار می دهد.»

اعتراضات روز یکشنبه از جمله خشن‌ترین مواجهه معترضان با پلیس از زمان تشدید اعتراضات در اواسط ماه ژوئن محسوب می شود.

معترضان هنگ‌کنگی راهپیمایی‌های بیشتری برای روزها و هفته‌های آینده برنامه‌ریزی کرده‌اند. از این جمله می‌توان به تظاهرات در محل ساختمان‌های  شرکت هواپیمایی‌ «کاتای پاسیفیک» در روز چهارشنبه اشاره کرده که برای اعتراض به آنچه معترضان «ترور سفید» یا رفتارهای ناشناس برای ایجاد جو ترس در بین معترضان برگزار خواهد شد. این شرکت هواپیمایی بیشترین درخواست را برای تعلیق کارکنانی که در اعتراضات ضد دولتی مشارکت یا از معترضان حمایت می کنند، مطرح کرده است.

معترضان، مخالف لایحه استرداد متهمان به چین هستند که بر اساس آن مقامات هنگ‌کنگ می توانند متهمان را برای محاکمه به چین بفرستند. این لایحه اکنون به تعلیق درآمده است با این معترضان می گویند که این لایحه باید پس گرفته و به‌طور کامل کنار گذاشته شود.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تظاهرات بزرگ اعتراضی در هنگ‌کنگ به خشونت کشیده شد

هنگ کنگ با تصویب قانون جدیدی قدرت دولت را برای سرکوب مخالفان بیشتر کرد

درگیری پلیس با تظاهرات‌کنندگان در استانبول؛اتحادیه‌های کارگری یاد قربانیان ۱ مه ۱۹۷۷ را گرامی داشتند