Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

جبران باسیل به یورونیوز: هیچ کشور منطقه مثل لبنان متاثر از مناقشه ایران و عربستان نبوده است

جبران باسیل به یورونیوز: هیچ کشور منطقه مثل لبنان متاثر از مناقشه ایران و عربستان نبوده است
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

جبران باسیل در گفتگوی اختصاصی با یورونیوز می‌گوید تروریستی اعلام کردن حزب‌الله قابل پذیرش نیست.

آگهی

جبران باسیل، وزیر خارجه لبنان در گفتگویی اختصاصی با یورونیوز گفت که هیچ کشوری در منطقه به اندازه لبنان متاثر از تبعات جنگ سوریه، مناقشه و درگیری‌های نیابتی ایران و عربستان نبوده است.

وزیر خارجه لبنان در این گفتگو با اشاره به اینکه تعداد زیادی از سوری‌های مهاجر در این کشور حضور دارند، افزود: «ما در هر کیلومتر مربع حدود ۲۰۰ مهاجر و پناهنده سوری داریم که رکوردی در تاریخ بشر محسوب می‌شود. ما مهمان نوازی خود را ثابت کردیم و خواهان این هستیم که این پناهندگان با احترام به کشورشان بازگردند، اما نمی‌توانیم اجازه دهیم ساخت و سازهای غیرقانونی در کشورمان (در ارسل) انجام شود.»

بیشتر بخوانید:

وزیر خارجه لبنان همچنین با اشاره به مشکلات اقتصادی شدیدی که این کشور با آن رو‌به‌رو است افزود: «ما اصلاحاتی را در بودجه سال ۲۰۱۹ اعمال کردیم و تلاش کردیم تا کسری بودجه خود را کاهش دهیم. از سوی دیگر ما کسری تجاری عظیمی داریم که در صددیم آن را با اعمال طرح اقتصادی مکنزی، کاهش واردات و افزایش صادرات کاهش دهیم و چرخه‌ای از رشد اقتصادی را در کشور ایجاد کنیم.»

آقای باسیل که رهبر یکی از بزرگترین احزاب مسیحی و از متحدان حزب‌الله لبنان در این کشور به شمار می‌رود در بخش دیگری از این گفتگو در خصوص تروریستی خواندن حزب‌الله از سوی آمریکا گفت: «گاهی اوقات محبوبیت هزینه‌های زیادی دارد. حزب‌الله بخش بزرگی از جامعه لبنان است و ما نمی‌توانیم بپذیریم که این گروه را به عنوان یک سازمان تروریستی معرفی کنند. برای ما در لبنان این مسئله مهم است که از هرگونه افتادن در دام جنگ و مناقشه پرهیز کنیم.»

وزیر خارجه لبنان در پایان این گفتگوی اختصاصی با یورونیوز با اشاره به موضوع مناقشه ایران و عربستان گفت: «لبنان در هیچ محور درگیری حضور ندارد. لبنان در مکانی جای گرفته که می تواند پلی میان تفاوت‌ها باشد. منافع ما ایجاب می کند تا وارد هیچ درگیری و جنگی نشویم و کشور را در امان نگه داریم. مهمتر این که تلاش می‌کنیم تا شاهد درگیری و مناقشه بین ایران و عربستان نباشیم.»

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

جشن معترضان لبنانی در پی استعفای چهار وزیر و لغو مالیات‌های جدید

حمله پهپادی به لبنان؛ نصرالله: اسرائيل آماده پاسخ متقابل باشد

وزیر کشور لبنان: قتل صراف وابسته به حزب‌الله و رابط ایران، احتمالا کار اسرائیل بوده است