Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

جانشین وزیر دفاع: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است

جانشین وزیر دفاع: بخشی از توان موشکی ایران مخفی است
Copyright 
نگارش از یورونیوز
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

«در حد تهدیدات، موشک می‌سازیم و فعلا می‌دانیم تهدیدهای ما تا ۱۸۰۰ کیلومتر است، اما دقت اصابت را بالا بردیم؛ گذشت زمانی که شهاب۱ را تولید می‌کردیم، امروز موشک‌های بسیار دقیق داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم.»

آگهی

یک مقام عالی‌رتبه نظامی ایران گفت بخشی از توان موشکی این کشور به دلایل امنیتی رسانه‌ای نشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس، قاسم تقی زاده، جانشین وزیر دفاع روز جمعه در مشهد گفت: «در حد تهدیدات، موشک می‌سازیم و فعلا می‌دانیم تهدیدهای ما تا ۱۸۰۰ کیلومتر است، اما دقت اصابت را بالا بردیم؛ گذشت زمانی که شهاب۱ را تولید می‌کردیم، امروز موشک‌های بسیار دقیق داریم که رسانه‌ای نکرده‌ایم.»

برنامه موشکی ایران در نزدیک به سه دهه گذشته با وجود تحریم‌های بین‌المللی به شدت توسعه یافته است. این برنامه و به‌ویژه آزمایش موشک‌های بالستیک و ماهواره بر نیروهای نظامی جمهوری اسلامی، واکنش منفی ایالات متحده و بسیاری از قدرت‌های اروپایی را در پی داشته است. با این حال ایران تاکید می‌کند برنامه موشکی این کشور صرفا جنبه دفاعی دارد.

آقای تقی زاده با تاکید بر توانایی‌های داخلی ایران در تولید و توسعه فناوری‌های نظامی و به‌ویژه فناوری موشکی سامانه‌های جدید موشکی این کشور را منحصر به فرد توصیف کرد و گفت: «نه تنها مهندسی معکوس حتی الگو برداری نیز نیستند، فقط طراحی داخلی و ایده داخلی است و چرخه کامل ایده تا محصول توسط سازندگان کوچک و بزرگ در سطح ملی صورت می‌گیرد.»

ایران روز چهارشنبه سامانه دفاع موشکی «باور ۳۷۳» را رونمایی کرد. رسانه‌های ایرانی می‌گویند این سیستم دفاع موشکی، از سامانه اس۳۰۰ روسیه پیشرفته‌تر است و شباهت‌هایی با سامانه اس۴۰۰ هم دارد.

ایران بر اساس مفاد قعطنامه ۲۲۳۱ شورای امنیت مجاز به تولید و توسعه موشک‌های بالستیک با قابلیت حمل کلاهک هسته‌ای نیست.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ظریف نامۀ سه کشور اروپایی را «دروغی از سر استیصال» خواند

اروپا: ایران در تلاش برای توسعه موشک‌های بالستیک با توان حمل کلاهک هسته‌ای است

رویترز با استناد به تصاویر ماهواره‌ای: ایران در حال توسعه تولیدات موشکی است