ناخدا مدال افتخاری شهرداری پاریس را بدلیل خشونت فرانسه علیه پناهجویان رد کرد

SONY DSC
SONY DSC
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاپیتان کشتی ناجی پناهجویان سرگشته در دریای مدیترانه مدال افتخاری شهرداری پاریس را در اعتراض به سیاست های ضدمهاجرتی دولت فرانسه و شهرداری پاریس نپذیرفت.

آگهی

پیا کلمپ، یکی از کاپیتان‌های آلمانی کشتی واچ ۳، یکی از نادر کشتی‌های ناجی پناهجویان در دریای مدیترانه، مدال افتخار شهرداری پاریس را رد کرد.

شهرداری پاریس ماه ژوییه گذشته دو کاپیتان زن کشتی واچ ۳، کارولا راکته و پیا کلمپ را بدلیل تلاش‌های فراوان برای نجات پناهجویان سردرگم در آب های مدیترانه شایسته دریافت مدال افتخار پایتخت فرانسه دانسته بود.

پیا کلمپ در پاسخ به آن هیدالگو یکشنبه گذشته به شهردار پاریس نوشت: « شما برای اینکه من در دریای مدیترانه به پناهجویان کمک کرده ام، این جانب را شایسته دریافت مدال افتخار دانسته‌اید در حالی که همزمان پلیس فرانسه در خیابان‌های شهر پاریس و دیگر شهرها خواب و خوراک را از پناهجویان ربوده است و کیسه خواب و پتوها را نیز از آن ها می گیرد. همزمان پلیس در همکاری با شما فعالان حقوق پناهجویان در شهر پاریس را شدیدا سرکوب می کند. شما می خواهید مدالی به من بدهید که خودتان در شهری که شهردارش هستید کاملا برخلاف آن حرکت می کنید و شدیدترین سرکوب‌ها را علیه پناهجویان روا می دارید. پس تعجب نکنید اگر مدال افتخار شهرتان را قبول نکنم.»

بیش تر از چهارسال است که صدها پناهجو شب و روزشان را در خیابان های پاریس سپری می کنند و انتقادات بسیاری بواسطه مواضع شهرداری پاریس متوجه این نهاد است. برخی منتقدان می گویند نهاد تحت امر آن هیدالگو تنها با پلیس در سرکوب پناهجویان همکاری کرده است.

پیا کلمپ در ادامه نامه خود این بار خطاب به «پاریس» می نویسد: « پاریس من یک انسان بشردوست نیستم، اینجا برای کمک نیامده ام، حس هم دردی من را به اینجا کشانده است. من به مدال تو نیازی ندارم. نیازی ندارم قهرمان خطاب شوم. نیازی نداریم تا کسی را «قهرمان» و دیگری را «غیرقانونی» بخوانیم. قرارنبود تفاوتی باشد و قرار بود نوع بشر با یکدیگر برابر باشند.»

به گفته پیا کلمپ جهان امروز به آزادی حقوق برابر نیاز دارد. وی می گوید: « زمان آن رسیده است تا دست از تزویر و ریا برداریم و برای عدالت اجتماعی تلاش کنیم. زمان آن رسیده است که تمام مدال ها در جهت احقاق یک انقلاب بکار گرفته شوند. زمان آن رسیده است که حق هویت و مسکن به تمام شهروندان این کره خاکی اهداشود. زمان آزادی انتخاب محل زندگی برای همه رسیده است.»

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

دانشگاه کلمبیا به پناهجویان بورسیه کامل تحصیلی می‌دهد

ایتالیا دستور توقیف «آغوش باز» و پیاده کردن پناهجویان را صادر کرد

کشمکش سیاسی در ایتالیا مانع از پهلوگیری کشتی حامل پناهجویان شد