بیاریتز محل برگزاری نشست گروه هفت به قلعه امنیتی تبدیل شده است

بیاریتز محل برگزاری نشست گروه هفت به قلعه امنیتی تبدیل شده است
Copyright AFP
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت کشور فرانسه تهمیدات ویژه امنیتی در شهر ساحلی بیاریتز، میزبان نشست گروه هفت، برای مقابله با مخالفان جهانی شدن اقتصاد درنظرگرفته است.

آگهی

در آستانه نشست گروه هفت، دولت فرانسه تمهیدات بی سابقه امنیتی را در محل برگزاری این نشست، شهر بیاریتز، درنظر گرفته است.

از جمله وکلای منطقه بایون فرانسه برای کمک به بازداشتی های احتمالی در جریان این نشست حاضر خواهند بود.

۷۰ وکیل فرانسه بصورت شبانه روزی در زمان برگزاری این نشست برای حمایت به بازداشتی های احتمالی آماده خواهندبود.

وزارت کشور فرانسه پیش بینی کرده است که روزانه امکان دارد شمار بازداشتی ها به ۳۰۰ نفر برسد و به همین خاطر سلول های بازداشت های احتمالی برای این تعداد آماده شده است.

نزدیک به ۱۷ دادستان فرانسه در بیاریتز حاضر خواهند بود تا در دادگاه هایی شبیه به دادگاه های «صحرائی» متهمان را دادگاهی کنند. یکی از مقامات کانون وکلای بایون به خبرگزاری فرانسه می گوید احتمال می رود شاهد تظاهرات پراکنده اما پرتنشی در جریان این نشست باشیم و به همین دلیل وکلای دادگستری تصمیم گرفته اند تا در حالت آماده باش قرارداشته باشند.

وزارت کشور فرانسه انتظار دارد مخالفان سیاست های اقتصاد جهانی، فعالان محیط زیست و هواداران گروه های چپ رادیکال از سراسر اروپا و برخی نقاط جهان برای اعتراض به بیاریتز بیایند.

معترضان قرار است تجمعاتی در شهر بیاریتز و یکی از شهرهای کوچک نزدیک به آن، آنگله و همچنین شهر بایون برگزار کنند. گفته می شود نزدیک به ۳۵۰۰ خبرنگار این نشست و حواشی آن را پوشش خواهندداد. فرودگاه و ایستگاه قطار این شهر از ۲۳ تا ۲۶ اوت پایان برگزاری نشست گروه هفت بروی عموم بسته خواهد بود. معترضان در روستای اورونیه، که در ۲۵ کیلومتری محل نشست واقع است کمپی با عنوان «آلترناتیو نشست» برپاکرده اند.

کریستوف کاستانر، وزیر کشور فرانسه اعلام کرد که موارد امنیتی در شهر ساحلی بیاریتز به اندازه ای خواهد بود تا رهبران هفت کشور حاضر و همراهان آنها را دچار نگرانی نکند. او اعلام کرد که بیاریتز به قلعه ای امنیتی تبدیل خواهد شد.

در نشست گروه هفت قراراست رهبران کشورهای فرانسه، بریتانیا، ایتالیا، کانادا، آمریکا، آلمان و ژاپن با یکدیگر دیدار و گفتگو کنند. هم چنین در این نشست رهبران نهادهای مهم اروپایی از جمله کمیسیون اروپا و شورای اروپایی نیز حاضر خواهند بود. مقامات فرانسوی می گویند قصد دارند با برگزاری تدابیر شدید امنیتی اجازه تکرار وقایع سال های گذشته در حاشیه این نشست را ندهند. یکی از پرتنش ترین این نشست ها در شهر جنوای ایتالیا و در سال ۲۰۰۱ میلادی برگزار شد که در جریان اعتراضات یکی از مخالفان طی خشونت پلیس کشته شد و صدها نفر نیز زخمی شدند.

بیاریتز شهر تفریحی در جنوب غربی فرانسه و در کرانه اقیانوس اطلس قراردارد. نشست گروه به مدت سه روز از شنبه تا دوشنبه هفته آینده، ۲۴ تا ۲۶ اوت برگزار می شود. بیاریتز در منطقه باسک فرانسه قراردارد. جدایی طلبان این منطقه دهه ها برای استقلال مبارزه کرده اند و این منطقه فرانسه همواره بدلیل مطالبات استقلال طلبان شرایط ویژه امنیتی داشته است.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

گروه هفت: در مقابل دخالت مسکو در انتخابات نظام‌های دموکراتیک‌مان می ایستیم

ترامپ یک گام دیگر به نامزدی ریاست جمهوری آمریکا از سوی جمهوری‌خواهان نزدیک‌ شد

نخست وزیر مجارستان: فقط ترامپ می‌تواند جنگ اوکراین را تمام کند