Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

گروه هفت: در مقابل دخالت مسکو در انتخابات نظام‌های دموکراتیک‌مان می ایستیم

وزرای خارجه گروه هفت
وزرای خارجه گروه هفت Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews با استفاده از  رویترز، خبرگزاری فرانسه
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزیر خارجه روسیه در واکنش به بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه گروه هفت اعضای این گروه را به پیروی از «منطقی روسیه هراسانه» متهم کرد.

آگهی

وزرای خارجه کشورهای عضو گروه هفت روز دوشنبه ضمن انتقاد از الگوی رفتارهای «غیرمسئولانه» و «بی ثبات کننده» روسیه بر ایستادگی در برابر دخالت های مسکو در روند انتخابات کشورهای عضو این گروه تاکید کردند.

کشورهای گروه هفت کشور صنعتی در عین حال از مسکو خواستند به یافتن راه حل برای مناقشه هفت ساله در سوریه کمک کند. گروه هفت همچنین کارگروهی برای بررسی «رفتار شرورانه» مسکو تشکیل داد.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید

کریستیا فریلند، وزیر خارجه کانادا نیز گفت وزرای خارجه گروه هفت در نشست خود از تلاشهای روسیه برای دخالت در انتخابات کشورهای دموکراتیک عمیقا ابراز نگرانی کردند. وی همچنین بر «وحدت» گروه هفت در مواجهه با روسیه و دفاع از دموکراسی کشورهای عضو این گروه در برابر دخالت در روند انتخابات در این کشورها تاکید کرد.

وزیر خارجه کانادا همچنین از استفاده از گاز اعصاب برای ترور یک جاسوس سابق روس و دخالت روسیه در اوکراین انتقاد کرد.

کشورهای غربی که روسیه را مسئول مسمومیت سرگئی اسکریپال، جاسوس سابق روس در شهر سالزبری بریتانیا می دانند ماه گذشته بیش از ۱۰۰ دیپلمات روس را اخراج کرده بودند. مسکو نیز در واکنش به این تصمیم شماری از دیپلماتهای کشورهای مختلف را اخراج کرد.

روسیه هرگونه دخالت در مسمومیت سرگئی اسکریپال و دخترش را رد کرده است.

نشست دو روزه وزرای خارجه کشورهای عضو گروه هفت در تورنتو در راستای برپایی اجلاس سران این گروه در استان کبک در ماه ژوئن (خرداد) برگزار شد.

واکنش روسیه به اتهامات گروه ۷

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه در واکنش به بیانیه پایانی نشست وزرای خارجه گروه هفت اعضای این گروه را به پیروی از «منطقی روسیه هراسانه» متهم کرد.

آمریکا، بریتانیا، فرانسه، کانادا، ایتالیا، ژاپن و آلمان کشورهای عضو گروه هفت هستند. اجلاس سران گروه هفت روزهای هفتم و هشتم ژوئن (۱۷ و ۱۸ خرداد) در منطقه شارلووا در جنوب کبک برگزار می شود.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بیاریتز محل برگزاری نشست گروه هفت به قلعه امنیتی تبدیل شده است

مسکو: بیش از ۵۰ دیپلمات بریتانیا باید خاک روسیه را ترک کنند

خانواده‌های سربازان اسیر در کی‌یف؛ «اسارت می‌کُشد؛ اسرای جنگی را آزاد کنید»