تلاش امدادگران برای نجات دو غارنورد گرفتار در کوه‌های لهستان

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تلاش امدادگران برای نجات دو غارنورد گرفتار در کوه‌های لهستان

بیش از ۲۰ امدادگر برای نجات دو غارنورد گرفتار در غاری در کوه‌های تاترای لهستان، بسیج شده‌اند. طبق گفته افراد حاضر در محل، تونل باریک مسیر خروج این غار بر اثر سیلاب مسدود شده است.

یکی از اعضای گروه امداد و نجات در اینباره گفت: «هنوز امکان برقراری تماس با این دو نفر وجود ندارد و به دلیل طولانی شدن این وضعیت نگرانی‌ها افزایش یافته است.»

امدادگران در حال آماده کردن مواد انفجاری برای باز کردن مسیر به‌منظور رسیدن به این دو نفر هستند اما این روند به سرعت انجام نمی‌گیرد.

رویترز
نمایی از غار یاسکینیا ویلکاشنیژنارویترز

یان کرزیستوف، رئیس گروه جست‌وجو و نجات داوطلبان تاترا گفت: «تنها راه رسیدن به این افراد انجام یکسری عملیات انفجاری بسیار پیچیده است.»

آقای کرزیستوف افزود: «ما مواد لازم را در اختیار داریم اما این کار خیلی طول می‌کشد.»

این دو نفر روز شنبه، ۱۷ اوت (۲۶ مرداد) در غار یاسکینیا ویلکاشنیژنا که یکی از طولانی‌ترین و عمیق‌ترین غارها در کوه‌های تاترا است گرفتار شده اند.

نخستین گروه امدادگران روز شنبه عصر به محل اعزام و از آن زمان به بعد دو گروه دیگر از جمله آتش‌نشانان به محل روانه شدند. امدادگرانی از اسلوواکی نیز برای غارنوردان به محل شتافته اند.

طبق گزارش رسانه‌های محلی، شرایط نجات به‌ویژه به‌دلیل جاری شدن سیل دشوار شده است که حتی می‌تواند جان امدادگران را به خطر بیاندازد.