Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

رئیس دولت محلی جبل الطارق: نفتکش ایرانی هر وقت آماده بود می‌تواند برود

رئیس دولت محلی جبل الطارق: نفتکش ایرانی هر وقت آماده بود می‌تواند برود
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
تاریخ انتشار به روز شده در
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

«دیوان عالی جبل الطارق هر گونه درخواست آمریکا برای توقف حرکت این نفتکش را بررسی خواهد کرد»

آگهی

فابین پیکاردو، رئیس دولت محلی جبل الطارق گفت نفتکش ایرانی آدرین آریا که دیروز رفع توقیف شد، از روز جمعه به بعد، هر وقت که آماده بود می‌تواند از این منطقه برود. وی تصریح کرد که منظور از آمادگی، فراهم کردن امکانات فنی ویژه برای آغاز عزیمت شناور بزرگی در این ابعاد است.

رئیس دولت محلی جبل الطارق روز جمعه ۲۵ مرداد با اعلام این موضوع در جریان مصاحبه‌ای رادیویی گفت که دیوان عالی جبل الطارق هر گونه درخواست آمریکا برای توقف حرکت این نفتکش را بررسی خواهد کرد اما با این حال اذعان کرد در مورد این که کشتی ایرانی به سوریه برود، تردید دارد.

او گفت: «در سرزمین ما تصمیم‌گیری در این زمینه (درخواست آمریکا) به شکلی کاملا عینی و مستقل به دست مقام‌های ذیربط انجام می‌شود. بنابراین چنین موضوعی اگر به دستگاه قضایی مربوط باشد بی‌درنگ به دیوان عالی جبل الطارق ارجاع داده می‌شود و ممکن است پرونده بار دیگر در دادگاه گشوده شود.»

ابرنفتکش ایرانی موسوم به «گریس ۱» که روز ۱۳ تیر به ظن حمل نفت خام به کشور تحت تحریم سوریه به دست تکاوران نیروی دریایی بریتانیا در آب‌های جبل الطارق توقیف شد، روز پنج‌شنبه ۲۴ مرداد بنا به تصمیم دیوان عالی محلی جبل الطارق آزاد گردید. این کشتی پس از رفع توقیف تغییر نام داد و در حالی که در زمان توقیف با کرچم پاناما حرکت می‌کرد، پرچم ایران بر آن نصب شد و «آرین دریا» نام گرفت.

بیشتر بخوانید:

آمریکا پس از آزادی ابرنفتکش ایرانی، خدمه آن را به همکاری به سپاه پاسداران متهم کرد و به دریانوردان در تمام شناورهای جهان هشدار داد که اگر با سپاه پاسداران همکاری کنند ممکن است از دریافت ویزای آمریکا منع شوند.

آقای پیکاردو روز جمعه همچنین ابراز امیدواری کرد که ایران به «قول» خود در مورد مقصد نهایی کشتی آدرین دریا عمل کند. بنا به اظهار مقام‌های محلی جبل الطارق، ایران در نامه‌ای که پیش از رفع توقیف نفتکش خود به دولت محلی جبل الطارق فرستاده قول داده است که این کشتی پس از آزادی محموله خود را در سوریه تخلیه نکند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بریتانیا کشتی جنگی دیگری را روانه خلیج فارس می‌کند

وزارت خارجه فنلاند در پاسخ به یورونیوز: با ظریف احتمالا بر سر تنش در خلیج فارس گفتگو می‌کنیم

ریشی سوناک: امیدواریم پس از حملات ما، حوثی‌ها از اقدامات خود عقب‌نشینی کنند