اینستاگرام امکان گزارش اطلاعات جعلی را برای کاربران فراهم کرد

 اینستاگرام امکان گزارش اطلاعات نادرست و جعلی را برای کاربران فراهم کرد
اینستاگرام امکان گزارش اطلاعات نادرست و جعلی را برای کاربران فراهم کرد Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

فیس بوک همچنین در نظر دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قبل از گزارش شدن مطالب نادرست و جعلی توسط کاربران این نوع محتوی را شناسایی کند.

آگهی

کاربران اینستاگرام از این پس می توانند در صورت مواجه شدن با خبرها و اطلاعاتی که به نظر نادرست و جعلی می آید با چند کلیک چنین محتواهایی را گزارش کنند.

یک سخنگوی فیسبوک، شرکت آمریکایی که کنترل شبکه اجتماعی اینستاگرام را نیز در دست دارد با اعلام این مطلب تصریح کرد که ابزار جدید به کاربران امکان می دهد در صورت تشخیص اطلاعات نادرست و جعلی بر روی گزینه «گزارش» کلیک کنند و سپس با انتخاب «خبرنادرست» توجه حقیقت سنج های مستقل محتوا را به مطلب گزارش شده جلب کنند.

بدین ترتیب به محض گزارش محتواهای خبری مشکوک حقیقت سنج های مستقل دست به کار می شوند و اقدام به بررسی صحت و سقم مطلب گزارش شده می کنند. این امکان قرار است تا پایان ماه جاری میلادی (اوت) در اختیار بیش از یک میلیارد کاربر اینستاگرام قرار گیرد.

سخنگوی شرکت فیس بوک در ادامه می گوید: «افراد با مشاهده مطالبی بر روی اینستاگرام که فکر می کنند جعلی و نادرست است از این پس می توانند با استقاده از این امکان به ما گزارش کنند.» این مسئول شرکت فیسبوک همچنین تاکید کرد که این شرکت برای محدود کردن انتشار مطالب و خبرهای جعلی بر روی کلیه پلت فرم ها و زیر مجموعه های خود سرمایه گذاری سنگینی کرده است.

فیسبوک پیش تر به دلیل سهل انگاری و جدی نگرفتن اقدام گروهی از شرکت های پنهان روسِ نزدیک به کرملین درانتشار اطلاعات جعلی و نادرست با هدف تاثیر گذاری بر انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۱۶ تحت اتهام قرار گرفته و به اشتباه خود اعتراف کرده بود.

بیشتر بخوانید:

به گفته مسئولان فیسبوک، مطالب نادرست و جعلی که توسط کاربران اینستاگرام گزارش شود در صورت عدم تخطی از قوانین این شبکه اجتماعی حذف نمی شوند اما در گزینه «اکسپلور» دیگر به کاربران پیشنهاد نمی شوند و همچنین در گزینه جستجو بر اساس هشتگ ظاهر نخواهند شد.

فیس بوک همچنین در نظر دارد با استفاده از فناوری هوش مصنوعی قبل از گزارش شدن مطالب نادرست و جعلی توسط کاربران این نوع محتوا را شناسایی کند.

اینستاگرام ، شبکه اجتماعی همرسانی عکس و ویدئو پس از استقبال زیاد کاربران نظر مسئولان فیس بوک را نیز به خود جلب کرد و سبب شد تا مارک زاکربرگ و دوستانش در سال ۲۰۱۲ سهام این شبکه اجتماعی محبوب کاربران اینترنت را به ارزش یک میلیارد دلار آمریکا خریداری کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

طرح اینستاگرام برای مخفی کردن لایک‌ها؛ سلامت روان کاربران بهبود می‌یابد؟

ظهور ربات‌های گفتگوگر در اینستاگرام و فیسبوک؛ متا استفاده از هوش مصنوعی را برای همه ممکن می‌کند

تصمیم کم‌سابقه اتحادیه اروپا؛ متا به دلیل نقض حریم شخصی کاربران ۱.۲ میلیارد یورو جریمه شد