Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

فعال عربستانی حقوق زنان، آزادی به شرط اعتراف ویدئویی را «رد» کرد

فعال عربستانی حقوق زنان، آزادی به شرط اعتراف ویدئویی را «رد» کرد
Copyright عکس از رویترز
Copyright عکس از رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مدافع شناخته شده حقوق زنان در عربستان پیشنهاد آزادی از زندان را در ازاء اعتراف ویدئویی به عدم شکنجه در زندان حکومت سعودی رد کرد.

آگهی

مدافع شناخته شده حقوق زنان در عربستان پیشنهاد آزادی از زندان در ازای اعتراف ویدئویی به عدم شکنجه در زندان حکومت سعودی را «رد» کرد.

لجین الهذلول، زن ۳۰ ساله عربستانی یکی از ۱۱ کنشگری است که سال گذشته بازداشت و روانه زندان شد. خانواده خانم الهذلول اعلام کرده‌اند که مقام‌های زندان از او خواسته‌اند تا با حضور در مقابل دوربین فیلمبرداری متحمل شدن هرگونه شکنجه در زندان را تکذیب کند و در مقابل حکم آزادی غیرمشروط دریافت کند.

به گفته خانواده این مدافع حقوق زنان، او این پیشنهاد را نپذیرفته است. مقام‌های عربستان تاکنون واکنشی به این ادعا نشان نداده‌اند.

گروه‌های حقوق بشری معتقدند که حداقل سه تن از این ۱۱ کنشگر زن ، از جمله خانم الهذلول زندان‌های انفرادی طولانی‌مدت را سپری کرده‌اند و در معرض شکنجه از طریق شوک الکتریکی، شلاق و تجاوز جنسی قرار داشته‌اند.

مقام‌های رسمی سعودی با رد ادعای شکنجه تاکید کرده‌اند که این دستگیری‌ها به ظن پشتیبانی این افراد از برنامه «توطئه‌گران خارجی» علیه منافع ملی عربستان بازداشت شده‌اند.

خانم الهذلول و شماری دیگر از زنان بازداشتی ماه مارس گذشته و در جریان برگزاری جلسه دادگاه‌شان اعلام کردند که در جریان بازداشت خود مورد شکنجه و اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

بیشتر بخوانید:درخواست سازمان ملل از عربستان: فعالان حقوق زنان را آزاد کنید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

خانواده کنشگر عربستانی: پیروزی بایدن به آزادی لجین کمک کرد

مدیرفنی تیم‌ملی زنان عربستان: بیایید و با چشمان خود کیفیت بازی دختران فوتبالیست سعودی را ببینید

همراهی «مَحرم» برای زنان افغان؛ اجباری طالبانی که آنان را بسیار محروم و محدود می‌کند