Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

اسطورۀ اپرای اسپانیا به آزار جنسی و سوء استفاده از قدرت متهم شد

 اسطورۀ اپرای اسپانیا به آزار جنسی و سوء استفاده از قدرت متهم شد
Copyright Elekes Andor
Copyright Elekes Andor
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

پلاسیدو دومینگو که با بیش از ۵ دهه فعالیت هنری، یکی از مشهورترین و قدرتمندترین مردان دنیای اپراست، چهره دیگری نیز دارد و این چهرۀ دوم مدتهاست به یک راز برون افتاده از پرده در میان اهالی اپرا تبدیل شده است.

آگهی

خوزه پلاسیدو دومینگو، اسطورۀ اپرای اسپانیا به آزار جنسی و سوء‌استفاده از قدرت متهم شد.

هشت خواننده و یک رقصندۀ اپرا اعلام کرده‌اند که از سوی این آهنگساز، کارگردان هنری و خوانندۀ به‌نام اپرای جهان، مورد آزار و سوء‌استفاده جنسی قرار گرفته‌اند.

به گفتۀ آنها پلاسیدو دومینگو که با بیش از ۵ دهه فعالیت هنری، یکی از مشهورترین و قدرتمندترین مردان دنیای اپراست، چهره دیگری نیز دارد و این چهرۀ دوم مدتهاست به یک راز برون افتاده از پرده، در میان اهالی اپرا تبدیل شده است.

شاکیان او و دیگرانی که در دنیای اپرا فعالند، می‌گویند که این خوانندۀ ۷۸ ساله بارها تلاش داشته که زنان را به روش‌هایی از جمله معلق کردن آنها از شغلشان، برای داشتن رابطه جنسی با او تحت فشار بگذارد.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشیتدپرس، شاکیان می‌گویند که بارها قربانی مزاحمت‌های جنسی او شده‌اند؛ در رختکن، در اتاق‌های هتل و حتی در جلسۀ کاری.

علاوه بر این ۹ شاکی، ده‌ها زن دیگر نیز به این خبرگزاری گفته‌اند که آقای دومینگو بارها به آنها پیشنهادهای ناراحت کننده داده است از جمله اصرار به داشتن قرارهای ملاقات خصوصی با او.

این خبرگزاری همچنین با شمار قابل توجهی از کارمندان پشت صحنۀ اپرا، معلمان موسیقی همچنین نوازندگان ارکسترهای مختلف گفتگو کرده و آنها نیز تایید کرده‌اند که بارها شاهد رفتارهای نامناسبِ جنسی پلاسیدو دومنیگو بوده‌اند.

در واکنش به این اخبار، پلاسیدو دومنیگو با انتشار بیانیه‌ای این «ادعاها» را که به گفتۀ او از سوی افراد «بی‌نام» مطرح شده است، رد کرد.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

بالا گرفتن اتهامات تعرض جنسی علیه تیل لیندمان رهبر گروه موسیقی متال رامشتاین

اسطوره اپرا و مدیر اپرای لس‌آنجلس در پی اتهام سوء رفتار جنسی استعفا داد

گزارش عفو بین‌الملل: گسترش خشونت جنسی در دانمارک در سایۀ ناکارآمدی نظام قضایی