Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

تمام پروازهای فرودگاه هنگ کنگ لغو شد

تحصن معترضان در فرودگاه هنگ کنگ
تحصن معترضان در فرودگاه هنگ کنگ Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button
لینک کپی پیست کد امبد ویدیو:Copy to clipboardCopied

همزمان با بالا گرفتن بحران و لغو پروازها در هنگ کنگ، دولت چین اعلام کرد در جنبش اعتراضی خشونت‌بار اخیر در این منطقه علیه دولت محلی، «نشانه‌هایی از تروریسم» مشاهده می‌شود.

آگهی

همزمان با لغو تمامی پروازها در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ، دولت چین اعتراض‌های خشونت‌بار در این منطقه را مصداق «تروریسم» خواند.

روز دوشنبه ۲۱ مرداد معترضان هنگ کنگی که پلیس شمار آنها را حدود ۵ هزار نفر اعلام کرده در ترمینال اصلی فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ حضور یافتند. در حالی که تلاش پلیس برای بیرون راندن معترضان از فرودگاه همچنان ادامه دارد، مقام‌های فرودگاه لغو تمامی پروازهای ورودی و خروجی را اعلام کردند.

مدیریت فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد: «به جز آن دسته از پروازهای خروجی که کار پذیرش مسافران خود را به پایان رسانده‌اند و نیز پروازهایی که به مقصد هنگ کنگ به راه افتاده‌اند، تمامی پروازها برای ادامه روز دوشنبه لغو می‌شود.»

شمار زیادی از معترضان از روز جمعه سالن پروازهای ورودی در ترمینال اصلی این فرودگاه را به اشغال خود در آورده و در آنجا تحصن کرده‌اند. انگیزه هزاران معترض سیاهپوش حاضر در این فرودگاه، جلب توجه مسافران خارجی به جنبش «دموکراسی‌طلب» در این شهر کشور اعلام شده است. آنها تلاش می‌کنند تا با سر دادن شعار و خواندن ترانه‌های اعتراضی حساسیت ناظران خارجی را برانگیزند.

مسئولان فرودگاه هنگ کنگ در بیانیه خود با اشاره به «تجمع مردم» به عنوان دلیل لغو پروازها و با یادآوری ترافیک سنگین جاده‌ها در مسیر فرودگاه و پر شدن ظرفیت پارکینگ‌ خودروها، از شهروندان این شهر کشور خواسته است تا به سمت این فرودگاه حرکت نکنند.

بیشتر بخوانید:

لغو پروازها در فرودگاه بین‌المللی هنگ کنگ که یکی از منظم‌ترین و بهترین فرودگاه‌های جهان به شمار می‌رود، تصمیم بسیار مهمی است. این فرودگاه با پذیرش ۷۴ میلیون مسافر در سال ۲۰۱۸، هشتمین فرودگاه پر رفت‌وآمد جهان شناخته شد.

چین: حرکت معترضان نشانه‌هایی از تروریسم دارد

همزمان با بالا گرفتن بحران و لغو پروازها در هنگ کنگ، دولت چین اعلام کرد در جنبش اعتراضی خشونت‌بار اخیر در این منطقه علیه دولت محلی، «نشانه‌هایی از تروریسم» مشاهده می‌شود.

یانگ گوانگ، سخنگوی دفتر امور هنگ کنگ و ماکائو در وزارت امور خارجه چین روز دوشنبه در این زمینه گفت: «راهپیمایان بنیادگرای هنگ کنگ تاکنون بارها از اشیا بسیار خطرناک برای حمله به پلیس استفاده کرده‌اند. این نه تنها یک جرم سنگین است بلکه نشانه‌هایی اولیه از تروریسم را آشکار می‌کند.»

آقای یانگ هفته پیش به معترضان هنگ کنگی هشدار داده بود که «اگر با آتش بازی کنند، با آتش نابود خواهند شد». او همچنین معترضان را «اقلیتی بسیار کوچک» خوانده بود که در پی «وارد کردن آسیب گسترده به رفاه و ثبات» در هنگ کنگ هستند. این سخنگو همچنین گفته بود که معترضان با کوکتل‌مولوتوف به نیروهای پلیس ضد شورش حمله کرده‌اند.

روزهای شنبه و یکشنبه گذشته دهمین آخر هفته اعتراضی جنبش دموکراسی‌طلب هنگ کنگ بود. بحران سیاسی بی‌پیشینه و درگیری خیابانی در هنگ کنگ از حدود دو ماه پیش و در پی اعتراض به قانون استرداد متهمان به چین آغاز شد. با وجود تعلیق این قانون، معترضان به جنبش خود برای رسیدن به «دموکراسی» و رهایی کامل از «وابستگی» به دولت کمونیست پکن ادامه دادند و خواستار استعفای کری لم، رئیس اجرایی هنگ کنگ شدند.

پلیس هنگ کنگ در روزهای شنبه و یکشنبه گذشته نیز مانند دفعات پیش، برای متفرق کردن معترضان به گاز اشک‌آور و ماشین آب‌پاش متوسل شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ادامه ناآرامی‌ها در هنگ کنگ؛ چین به بریتانیا هشدار داد

ویدئو؛ معترضان هنگ‌کنگی با لیزر دوربین‌های پلیس را کور می‌کنند

خلاقیت و دوستی با محیط زیست در نمایشگاه آثار هنری در هنگ کنگ