استرالیا در ۲۰ سال ۳ میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی ویژه می‌کند

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز
استرالیا در ۲۰ سال ۳ میلیارد دلار صرف نیروهای نظامی ویژه می‌کند
کپی رایت  رویترز

دولت استرالیا ۳۴۰ میلیون دلار برای افزایش قابلیت‌های نیروهای ویژه نظامی این کشور هزینه می کند. این مبلغ بخشی از ۳ میلیارد دلاری است که کانبرا در بازه زمانی ۲۰ ساله برای بهبود و واکنش سریع نیروهای ويژه خود در عملیات داخلی و خارجی صرف خواهد کرد.

دولت استرالیا این خبر را روز دوشنبه اعلام و بدنبال حوادثی که در سالهای اخیر در سیدنی و ملبورن صورت گرفت اتخاذ می‌کند تا نه تنها در برابر حوادثی که امنیت این کشور ا تهدید می کند واکنش مناسب و سریع داشته باشد بلکه در اقیانوس آرام، جایی که چین روز به روز اعمال نفوذ بیشتری می کند، نقش پررنگی ایفاء کند.

اسکات موریسون، نخست وزیر استرالیا، روز دوشنبه در پایگاه نظامی «هولزورسی» در سیدنی به خبرنگاران گفت: « یک منطقه هند-آرام مستقل، جایی که تمامی کشورهای این منطقه از جهان بتوانند منطبق بر قوانین آزادانه تردد و منافع ملی خود را دنبال کنند، همراستا با منافع ملی استرالیاست.»

استرالیا ماه گذشته از ایجاد یک واحد جدید برای آموزش و کمک به متحدان خود در منطقه اقیانوس آرام خبر داد.

دولت استرالیا اعلام کرده است که بودجه دفاعی این کشور تا پایان سال مالی ۲۰۲۱ میلادی به ۲ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور خواهد رسید، همان میزانی که دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا می‌گوید می‌بایست اعضای ناتو صرف توان دفاعی خود کنند.

بر اساس اطلاعات بانک جهانی، هزینه ای که استرالیا صرف توان نظامی خود در سال ۲۰۱۸ میلادی کرده، ۱.۸۹ درصد تولید ناخالص داخلی این کشور بوده است.