تعلیق نمایش فیلم «شکار» پس از انتقاد ترامپ از سینمای هالیوود

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
تعلیق نمایش فیلم «شکار» پس از انتقاد ترامپ از سینمای هالیوود

انتفاد دونالد ترامپ، رئیس‌جمهوری ایالات متحده آمریکا از فیلم «شکار» محصول شرکت فیلم‌سازی «یونیورسال» و وقوع دو حادثه تیراندازی مرگبار در ایالت های تگزاس و اوهایو سبب شد که اکران این فیلم به حالت تعلیق درآید.

یونیورسال در پی آن بود که اکران عمومی این فیلم را در روز ۲۷ سپتامبر (۵ مهر ۱۳۹۸) سال جاری آغاز کند اما این شرکت با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که برنامه نمایش فیلم لغو شده است.

این شرکت در ادامه گفت که از دست‌اندرکاران این فیلم حمایت می‌کند اما معتقد است که اکنون «زمان مناسبی» برای اکران آن نیست.

رئیس‌جمهوری ایالات متحده روز پنجشنبه ۸ اوت (۱۷ مردادماه) در صفحه توییتر خود با انتقاد از محتوای این فیلم، رفتار سینمای هالیوود را «نژادپرستانه در بالاترین سطح» خوانده بود.

فیلم «شکار» که به تهیه‌کنندگی جیسون بلوم و کارگردانی کراگ زوبل و حضور ستاره‌هایی چون هیلاری سوانک و بتی گیلپین در ژانر وحشت و با مضمون اجتماعی-انتقادی ساخته شده است، رفتار «نخبگان» جامعه آمریکا را به تصویر می‌کشد.

داستان فیلم در مورد ۱۲ فرد غریبه است که به صورت مرموزی از خواب بیدار می شوند و درمی‌یابند که در یک بازی طراحی شده از سوی نخبگان ثروتمند شکار شده‌اند.

در فیلم شکار به این گروه صفت «مفلوکان» (deplorable) داده شده است، عنوانی که هیلاری کلینتون در جریان رقابت‌های انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ در توصیف طرفداران آقای ترامپ به عنوان نامزد جمهوری‌خواهان به کار برد.

برخی منتقدان و تحلیل‌گران بر این باورند که استفاده از این صفت بر نتیجه نهایی انتخابات اثر گذاشته است.

بیشتر بخوانید: