Eventsمناسبت هاپادکست
Loader

Find Us

آگهی

تیراندازی ال‌پاسو؛ ترامپ با بلند کردن انگشت شست مورد انتقاد قرار گرفت

بازدید دونالد ترامپ از ال پاسو پس از حادثه تیراندازی
بازدید دونالد ترامپ از ال پاسو پس از حادثه تیراندازی Copyright رویترز
Copyright رویترز
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

کاربران شبکه های اجتماعی با انتقاد از حرکت دونالد ترامپ آن را نشانه عدم همدلی و نوعی بی احترامی به قربانیان تیراندازی در شهر ال پاسو قلمداد کرده اند. برخی نیز گفته اند که رئیس جمهوری آمریکا از کودکان قربانیان به عنوان «دستاویز» استفاده کرده و به یک حرکت تبلیغی و سیاسی دست زده است.

آگهی

انتشار عکسی از دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا که لبخند زنان انگشت شست خود را کنار نوزاد یکی از قربانیان حادثه تیراندازی در ال پاسو بلند کرده بود انتقاد هایی را در شبکه های اجتماعی برانگیخت.

در این عکس که ملانیا، همسر رئیس جمهوری آمریکا آنرا توییت کرده آقای ترامپ در کنار همسرش دیده می شود که فرزند یتیم دو تن از قربانیان را در آغوش گرفته است. چند روز پس از انتشار این توییت کاربران شبکه های اجتماعی در آمریکا به شکل گسترده ای به آن واکنش نشان دادند.

عکس یاد شده در مرکز پزشکی دانشگاه ال پاسو و در جریان بازدید دونالد ترامپ و همسرش از این شهر مرزی آمریکا پس از حادثه تیراندازی گرفته شده است. رئیس جمهوری آمریکا برای دیدار با پرسنل پزشکی معالج مصدومان و نیز بازماندگان حادثه به این شهر سفر کرده بود.

رئیس جمهوری آمریکا و همسرش پیش از آن برای ابراز همدردی با قربانیان دومین تیراندازی که ساعاتی پس از حادثه ال پاسو در دیتون روی داده بود از بیمارستان این شهر نیز دیدن کرده بودند.

تیراندازی در دو شهر ال پاسو و دیتون در مجموع جان ۳۲ نفر را گرفت. عامل تیراندازی ال پاسو توسط ماموران پلیس دستگیر شد و اعتراف کرد که هدف اصلی او مکزیکی هایی بوده اند که به آمریکا مهاجرت کرده و این شهر را اشغال کرده اند. عامل تیراندازی در دیتون اما به ضرب گلوله ماموران پلیس کشته شد.

رئیس جمهوری آمریکا یک روز پس از این وقایع در نخستین واکنش تصریح کرد که عاملان هر دو تیراندازی دچار اختلالات روانی بوده اند.

بیشتر بخوانید:

دوالد ترامپ در جریان بازدید از بیمارستان های دو شهر حادثه دیده از رویارویی با خبرنگاران سر باز زد اما کاخ سفید اندکی بعد ویدیویی از سفر دونالد ترامپ به ال پاسو و دیتون و دیدار با مجروحان منتشر کرد.

بانوی اول آمریکا نیز پس از آن مجموعه ای از عکس های مربوط به این بازدیدها را در قالب توییتی منتشر کرد. در یکی از این عکس ها که جنجالی شد ملانیا ترامپ کودکی دوماه را در آغوش دارد که پدر و مادرش در جریان تیراندازی در مرکز تجاری ال پاسو کشته شده اند. در این عکس دونالد ترامپ که کنار ملانیا ایستاده لبخند به لب دارد و انگشت شست خود را بلند کرده است. خاله و عموی کودک نیز در این عکس کنار رئیس جمهوری آمریکا و همسرش ایستاده اند.

بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی با انتقاد از حرکت دونالد ترامپ آنرا نشانه عدم همدلی و نوعی بی احترامی به قربانیان تیراندازی در شهر ال پاسو قلمداد کرده اند. برخی نیز گفته اند که رئیس جمهوری آمریکا از کودکان قربانیان به عنوان «دستاویز» استفاده کرده و با ظاهر شدن در این عکس ها به یک حرکت تبلیغی و سیاسی دست زده است.

برخی رسانه‌های محلی در آمریکا پیش‌تر اعلام کرده بودند که تعدادی از مهاجران و پناهجویان کشورهای آمریکای لاتین در میان مجروحان حادثه تیراندازی در ال پاسو بودند اما از ترس بازداشت از بستری شدن در بیمارستان امتناع کردند.

دولت مکزیک نیز با اعلام اینکه هشت نفر از قربانیان حادثه شهروند مکزیک بوده‌اند تیراندازی در ال پاسو را «تروریستی» خوانده و از دولت آمریکا خواسته است که رویکرد شفافی دربرابر این مساله اتخاذ کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

تعلیق نمایش فیلم «شکار» پس از انتقاد ترامپ از سینمای هالیوود

ترامپ خواستار قانونی برای بازرسی سفت و سخت پیشینهٔ خریداران اسلحه شد

وال استریت ژورنال: آمریکا با قطعنامه پیشنهادی اروپا علیه ایران در شورای حکام مخالفت کرده است