Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

ماهواره مخابراتی عاموس۱۷ اسرائیل به فضا پرتاب شد

ماهواره مخابراتی عاموس۱۷ اسرائیل به فضا پرتاب شد
Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک ماهواره مخابراتی اسرائیلی به نام عاموس۱۷ پس از پرتاب موفق در دوشنبه شب ۵ اوت توسط شرکت آمریکایی اسپیس ایکس، در راه استقرار در مدار زمین قرار دارد.

آگهی

یک ماهواره مخابراتی اسرائیلی به نام عاموس۱۷، دوشنبه شب ۵ اوت توسط شرکت آمریکایی اسپیس ایکس به فضا پرتاب شد. این ماهواره از پایگاه هوایی فلوریدا در آمریکا واقع در دماغه کاناورال در مجاورت اقیانوس اطلس راهی فضا شد.

ماهواره مخابراتی عاموس۱۷ که با مشارکت شرکت اسرائیلی اسپیس‌کام و شرکت بوئینگ ساخته شده است عمدتا وظیفه تامین اینترنت و امواج شبکه‌های تلویزیونی در قاره آفریقا را بر عهده خواهد داشت.

بنابر اعلام شرکت اسپیس‌کام، فناوری تازه به کار رفته در عاموس۱۷ این اجازه را به ماهواره خواهد داد تا بتواند سرویس‌های خود را برای تمام کشورهای آفریقایی در مقیاسی عظیم و با کیفیتی بالا فراهم کند.

این برای اولین بار بعد از حادثه سپتامبر ۲۰۱۶ است که موشک فالکون ۹ شرکت اسپیس‌ایکس ماهواره‌ای اسرائیلی را به فضا حمل می‌کند. در آن سال ماهواره عاموس۶ به فاصله کوتاهی پس از پرتاب در هوا منفجر شد.

اسپیس ایکس یکی از شرکت هایی است که در قالب طرحی بلندپروازنه، نسل جدیدی از راکت هایی را وارد عرصه هوا‌فضا می کند که قابلیت انجام ماموریت‌های متعدد را دارند.

این هشتمین ماهواره‌ ساخته شرکت اسرائیلی اسپیس‌کام است که به فضا پرتاب می‌شود. اولین آن‌ها، عاموس۱، در سال ۱۹۹۶ در مدار زمین قرار گرفته بود.

در حال حاضر سه ماهواره عاموس ۳، ۴ و ۱۷ در مدار زمین قرار دارند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

موج خودکشی در شرکت «فرانس تلکوم»؛ مدیرعامل سابق مجرم شناخته شد

ماهواره چینی با موفقیت به فضا ارسال شد

ماهواره ۸۵ میلیون دلاری اسرائیلی برای فیسبوک با انفجار فالکون ۹ نابود شد