فرانسه با تحریم وزیر امور خارجه ایران مخالفت کرد

دیدار دیپلمات فرانسوی با وزیر امور خارجه ایران
دیدار دیپلمات فرانسوی با وزیر امور خارجه ایران Copyright رویترز
نگارش از euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وزارت امور خارجه فرانسه در عین حال از تصمیم واشنگتن برای تمدید سه ماه معافیت های مربوط به همکاری هسته ای با ایران ابراز خرسندی کرده است.

آگهی

اعلام وزارت خزانه داری آمریکا مبنی بر اضافه کردن نام محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران به فهرست تحریم های این کشور با مخالفت کشورهای اروپایی مواجه شده است.

پس از اتحادیه اروپا که در نخستین واکنش ضمن ابراز تاسف از این اقدام واشنگتن اعلام کرد که به همکاری با وزیر امور خارجه ایران ادامه می دهد، فرانسه، یکی از سه کشور مهم اروپایی نیز به صراحت با این تصمیم مخالفت کرده است.

وزارت امور خارجه فرانسه در همین راستا با انتشار بیانیه ای تاکید کرده است که مخالف تحریم وزیر امور خارجه ایران از سوی آمریکا است زیرا اعتقاد دارد با توجه به شرایط کنونی و بحران جاری در منطقه درهای دیپلماسی را می بایست همچنان باز نگاه داشت.

در بیانیه وزارت خارجه فرانسه آمده است که پاریس همراه با لندن و برلین با اقدام واشنگتن در تحریم وزیر امور خارجه ایران مخالف است. این بیانیه تصریح شده است که وزیر امور خارجه فرانسه به همراه دو شریک دیگر اروپایی یعنی آلمان و بریتانیا همچنان طبق روال گذشته با همتای ایرانی خود در تماس است.

وزارت امور خارجه فرانسه در عین حال از تصمیم واشنگتن برای تمدید سه ماه معافیت های مربوط به همکاری هسته ای با ایران ابراز خرسندی کرده است.

بیشتر بخوانید:

واشنگتن تاکید دارد که تحریم مجمد جواد ظریف در واقع واکنشی به «رفتارهای غیرقابل قبول» حکومت ایران است. استیو منوچین، وزیر خزانه داری آمریکا با انتشار بیانیه ای با نام بردن از وزیر امور خارجه ایران به عنوان «سخنگوی اصلی حکومت» کشورش در سراسر جهان، وی را تنها یک مجری بی اختیار در برابر سیاست های ورزی های علی خامنه ای، رهبر جمهوری اسلامی ایران معرفی کرده است.

حسن روحانی، رئیس جمهوری ایران ضمن «بچه گانه» خواندن تحریم آمریکا علیه محمد جواد ظریف، واشنگتن را به ترس از مصاحبه های وزیر خارجه ایران متهم کرده است.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

پلیس فرانسه رهبر یک «فرقه چند ملیتی یوگا» را به اتهام سواستفاده جنسی از شاگردان زن بازداشت کرد

تصاویری از بازار ویژه کریسمس در استراسبورگ فرانسه

یکی از کلاه‌های ناپلئون نزدیک به ۲ میلیون یورو در حراج به فروش رفت