اپل دسترسی پیمانکاران تابعه خود را به مکالمات کاربران با سیری قطع کرد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
اپل دسترسی پیمانکاران تابعه خود را به مکالمات کاربران با سیری قطع کرد
کپی رایت  Reuters

حدود یک هفته پس از افشای این خبر که شرکت اپل فایل‌های صوتی ضبط‌ شده توسط سیستم دستیار شخصی هوشمندش موسوم به «سیری» را در اختیار پیمانکاران طرف قرارداد خود می‌گذارد، حالا این غول دنیای فن‌آوری اعلام کرده است که این روند را متوقف می‌کند.

روزنامه گاردین هفته گذشته در ۲۶ ژوئیه گزارش داده بود که پیمانکاران طرف قرارداد اپل در سراسر جهان که ارزیابی و بهبود کارایی سیستم دستیار شخصی هوشمند موسوم به «سیری» را انجام می‌دهند، به فایل‌های صوتی ضبط شده توسط این سیستم دسترسی دارند.

سیری (Siri) سامانه‌ای است که به کاربران آیفون این اجازه را می‌دهد تا بدون استفاده از دست و تنها با دستور صوتی، تماس برقرار کنند، اپلیکیشن‌ها را باز و بسته کنند یا پیام بفرستند.

بنابر گزارش گاردین، این شرکت‌ها به فایل‌هایی صوتی روزمره‌‌ای که از افراد به هنگام سکس، گفتگو درباره موارد پزشکی و دیگر جزئیات خصوصی ضبط می‌شده است نیز دسترسی داشته‌اند.

اپل در بیانیه‌ای که روز پنج‌شنبه منتشر کرد آورده است: «ما متعهد هستیم که تجربه‌ای عالی را برای کاربران سیری رقم بزنم در همان حال که از اطلاعات شخصی آن‌ها محافظت می‌کنیم.»

این شرکت در ادامه گفته است: «همزمان که مشغول بررسی همه‌جانبه این موضوع هستیم، فرایند بررسی عملکرد سیری را در جهان متوقف می‌کنیم. به علاوه در آپدیت آینده نرم‌افزار، کاربران توانایی آن را خواهند داشت که انتخاب کنند آیا تمایل دارند در این فرایند شرکت کنند یا نه.»

در سال‌های اخیر با اقبال عمومی به سامانه‌های دستیار هوشمند صوتی، شرکت‌های گوگل و آمازون نیز از سیستم‌های مشابه سیری ساخت خود بهره‌برداری کرده‌اند.

بیشتر بخوانید: