Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader
ما را پیدا کنید
آگهی

شکار لحظه؛ عکسی شگفت‌انگیز از گرفتار شدن شیر دریایی در دهان نهنگ گوژپشت

شکار لحظه؛ عکسی شگفت‌انگیز از گرفتار شدن شیر دریایی در دهان نهنگ گوژپشت
Copyright Chase DEKKER / AFP
Copyright Chase DEKKER / AFP
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

یک عکاس طبیعت به نام چیس دکر موفق شد در آ‌ب‌های نزدیک به ساحل مونتری در کالیفرنیای آمریکا، صحنه‌ای بدیع از گرفتار شدن یک شیر دریایی در درون دهان یک نهنگ عظیم‌الجثه را ثبت کند.

آگهی

یک عکاس طبیعت به نام چیس دکر روز ۲۲ ژوئیه موفق شد در آ‌ب‌های نزدیک به ساحل مونتری در کالیفرنیای آمریکا، صحنه‌ای بدیع از گرفتار شدن یک شیر دریایی در درون دهان یک نهنگ عظیم‌الجثه را ثبت کند.

این عکس که توسط چیس دکر «یک‌بار در عمر» توصیف شده، لحظه‌ای را به تصویر کشیده است که شیر دریایی در درون دهان نهنگ گوژپشت دیده می‌شود.

این عکاس در حساب اینستاگرام خود در توضیح این لحظه نوشته است: «همین دیروز گروهی متشکل از ۵ نهنگ گوژپشت را دیدم که در حال شکار بودند و همزمان بیش از ۳۰۰ شیر دریایی هم در منطقه حاضر بودند. هر بار که نهنگ‌ها روی سطح آب می‌آمدند شیرهای دریایی از سر راهشان کنار می‌رفتند. اما این شیر دریایی احتمالا نتوانست به سرعت مسیرش را عوض کند و ناگهان سر از دهان نهنگ درآورد.»

آقای دکر در ادامه گفت: «در یک زمان، شیر دریایی فرار کرد و نهنگ هم که به نظر خوب می‌رسید به تغذیه ادامه داد. با این حال باید برای هر دوی آن‌ها تجربه عجیبی بوده باشد!»

غذای اصلی نهنگ‌های گوژپشت را ماهی‌های ریز «آنچوی» تشکیل می‌دهند. این نهنگ‌های بی‌دندان ردیفی شانه‌مانند از استخوان پوشیده از موی‌های ریز در دهان خود دارند که به آن‌ها برای فیلتر کردن آب دریا کمک می‌کند.

در واقع این نهنگ‌ها به هنگام شکار، حجم عظیمی از آب را به همراه ماهی‌های درون آن می‌بلعند و سپس این آب را با کمک پره‌های مانع، به سمت بیرون پمپاژ می‌کنند تا موجودات زنده در درون دهان به دام بیفتند.

به دلیل این ساختار بلع و اندازه محدود مری، موجودات بزرگتر همچون شیرهای دریایی مناسب تغذیه نهنگ‌های گوژپشت نیستند و در صورتی که به اشتباه گرفتار شوند خود نهنگ‌ها آن‌ها را به بیرون تف می‌کنند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شیر دریایی نقاش در آکواریوم یوکوهاما

صید و کنترل جمعیت ماهی کپور آسیایی در کنتاکی با «شوک الکتریکی»

دانشمندان برای اولین بار توانستند با یک نهنگ گوژپشت «مکالمه» برقرار کنند