اعتراض نماینده مسلمان ویرجینیا مقابل ترامپ: نمی‌توانید ما را برگردانید

اعتراض نماینده مسلمان ویرجینیا مقابل ترامپ: نمی‌توانید ما را برگردانید
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

وی روی پلاکاردی که در دست داشت، سه عبارت مختلف را نوشته بود: «نفرت را بیرون کنید»، «خانواده‌ام را به من ملحق کنید» و «به خانه فاسد خود برگرد».

آگهی

عضو مجلس ایالتی ویرجینیا روز گذشته با قطع سخنرانی دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا فریاد زد: «شما نمی‌توانید ما را برگردانید».

ابراهیم سمیره، نماینده دمکراتی که امسال وارد مجلس ایالتی ویرجینیا شد، در مراسم بزرگداشت چهارصدمین سالگرد تشکیل نخستین مجلس قانونگذاری در ویرجینیا که با حضور ترامپ برگزار شد، برای لحظاتی سخنرانی وی را قطع کرد و پلاکاردی که در دست داشت به همگان نشان داد. وی در این پلاکارد سه عبارت مختلف را نوشته بود: «نفرت را بیرون کنید»، «خانواده‌ام را به من ملحق کنید» و «به خانه فاسد خود برگرد».

این مراسم توسط قانونگذاران دموکرات و نمایندگان آفریقایی‌تبار مجلس ایالتی ویریجینیا تحریم شده بود.

ویدئویی که از این اتفاق منتشر شده است، نشان می‌دهد سمیره در حالی به بیرون محل سخنرانی هدایت می‌شود که برخی از افراد حاضر در محل دست می‌زنند و نام ترامپ را یکصدا تکرار می‌کنند.

سمیره در بیانیه‌ای که چند ساعت بعد از این ماجرا در حساب توئیترش منتشر کرد با دفاع از اقدام خود نوشت: «مودب بودن نباید بهانه‌ای برای نژادپرستی و تعصب هیچ کس باشد.»

وی اضافه کرد که خانواده‌اش به‌عنوان پناهنده فلسطینی به آمریکا آمده بودند و خودش هم در شیکاگو به دنیا آمده است اما با این حال پدرش در سال ۲۰۰۲ میلادی «به معنای واقعی کلمه مجبور شد که برگردد».

سمیره گفت که انگیزه این اعتراض، سخنان اخیر ترامپ درباره چهار زن ترقی‌خواه دموکرات عضو کنگره بود که ترامپ به آن‌ها گفته بود باید به کشورهایی که از آنجا آمده‌اند برگردند و کشورهای جرم زده خود را اصلاح کنند.

گرچه آقای ترامپ به شکل مستقیم از این چهار زن نام نبرده است اما تا حد زیادی مشخص است که منظور وی گروهی از زنان ترقی‌خواه عضو کنگره است که هیچ‌کدام سفیدپوست نیستند؛ یعنی نمایندگان دموکراتی نظیر رشیده طلیب از میشیگان، ایلهان عمر از مینسوتا، آلکساندریا اوکاسیو کورتز از نیوریورک و آیانا پرسلی از ماساچوست.

همچنین روز ۱۷ ژوئیه در زمانی که رئیس جمهوری آمریکا در جمع هوادارانش در کارولینای شمالی درباره ایلهان عمر، عضو مجلس نمایندگان آمریکا سخن می‌گفت، جمعیت اطراف او فریاد زدند: «او را به خانه برگردان» که این شعارها با سکوت ترامپ و ادامه شعار دادن هوادارانش همراه شد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شکست بایدن در آزمون ویرجینیا؛ نامزد جمهوریخواهان بعد از ۱۲ سال فرماندار شد

ایلجا کامینگز، منتقد سرسخت ترامپ در ۶۸ سالگی درگذشت

بازداشت هنرپیشه آمریکایی به اتهام بازی نقش قربانی نژادپرستی مقابل پلیس