اطلاعات شخصی ۱۰۶ میلیون مشتری بانک آمریکایی به سرقت رفت

اطلاعات شخصی ۱۰۶ میلیون مشتری بانک آمریکایی به سرقت رفت
Copyright عکس از آرشیو
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

سرقت اخیر داده های شخصی مشتریان بانک «کپیتال وان» یکی از مهم ترین نفوذها در سامانه رایانه ای یکی از بانک های آمریکا است.

آگهی

بانک آمریکایی «کپیتال وان» (Capital One) اعلام کرد که داده های شخصی ۱۰۶ میلیون نفر از مشتریان این بانک به سرقت رفته است.

طبق اعلام این بانک آمریکایی عامل سرقت داده های شخصی مشتریان یک مهندس کامپیوتر است که از سوی پلیس فدرال ایالات متحده بازداشت شده است.

سرقت اخیر داده های شخصی مشتریان بانک «کپیتال وان» یکی از مهم ترین نفوذها در سامانه رایانه ای یکی از بانک های آمریکا است. بانک «کپیتال وان» پنجمین ارائه دهنده کارت های اعتباری در ایالات متحده است.

در بیانیه این بانک آمده است: «موسسه به این نتیجه رسیده است که فردی خارج از بانک به طور غیرمجاز به شبکه آن دسترسی داشته و برخی اطلاعات شخصی را به دست آورده است.»

بنا به گزارش ها، هکرها به اطلاعات شخصی حدود ۱۰۰ میلیون شهروند آمریکایی و نزدیک به شش میلیون تبعه کانادایی که مشتری بانک «کپیتال وان» بوده اند دسترسی پیدا کرده اند.

اطلاعاتی که به سرقت رفته مربوط به افرادی بوده است که درخواست صدور کارت اعتباری «کپیتال وان» ارائه کرده بودند و یا به دنبال دستیابی به این کارت بوده اند.

از جمله اطلاعات شخصی سرقت شده می توان به نام، آدرس، کد پستی، شماره تلفن، آدرس های ایمیل، تاریخ تولد و درآمد اعلام شده اشاره کرد.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

هکرهای آمریکایی به امارات برای جاسوسی از الجزیره کمک کرده‌اند

گام اجرائی بایدن برای محافظت بهتر از اطلاعات شخصی شهروندان آمریکایی؛ داده‌ها چگونه و به کجا می‌روند؟

آمریکا برای اطلاعاتی درباره یک هکر ایرانی ۱۰ میلیون دلار پاداش تعیین کرد