Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

وزیر اول اسکاتلند: بوریس جانسون به دنبال برکسیت بدون توافق است

وزیر اول اسکاتلند: بوریس جانسون به دنبال برکسیت بدون توافق است
Copyright 
نگارش از یورونیوز فارسی
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

به گفته نیکولا استروژن نحوه اجرای طرح بوریس جانسون برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا در مورد برکسیت مشخص نیست.

آگهی

نیکولا استروژن، وزیر اول اسکاتلند روز دوشنبه تاکید کرد که از نظر او بوریس جانسون، نخست وزیر بریتانیا به دنبال خروج بدون توافق این کشور از اتحادیه اروپا است.

وزیر اول اسکاتلند که پس از ملاقات با نخست وزیر بریتانیا در ادینبورو سخن می گفت از موضع بوریس جانسون در قبال برکسیت انتقاد کرد. به گفته نیکولا استروژن نحوه اجرای طرح بوریس جانسون برای دستیابی به توافق جدید با اتحادیه اروپا در مورد برکسیت مشخص نیست.

اتحادیه اروپا تاکنون بارها اعلام کرده که حاضر به مذاکره مجدد درباره توافقی که با ترزا می، نخست وزیر سابق بریتانیا دست یافته است نیست.

نیکولا استروژن درباره رویکرد نخست وزیر جدید بریتانیا در قبال برکسیت گفت: «من را به این فکر می اندازد که با وجود هر آنچه بوریس جانسون ممکن است به طور علنی در مورد ترجیحش برای خروج با توافق بگوید اما در واقع او به دنبال برکسیت بدون توافق است. منطق موضع سفت و سختی که او اتخاذ کرده همین است.»

وی افزود: «بر این باور هستم که این امر بسیار برای اسکاتلند و برای کل بریتانیا خطرناک است.»

نخست وزیر بریتانیا در دیدار خود با وزیر اول اسکاتلند تاکید کرد که دولت او هر چند خروج با توافق از اتحادیه اروپا را ترجیح می دهد اما در هر صورت روز ۳۱ اکتبر (مهلت تعیین شده از سوی اتحادیه اروپا) از این اتحادیه خارج خواهد شد.

بسیاری از تحلیلگران سیاسی هشدار داده اند که موضع سرسختانه بوریس جانسون در قبال برکسیت ممکن است اتحاد بریتانیا را در معرض خطر قرار دهد. نیکولا استروژن هفته گذشته در نامه ای به نخست وزیر بریتانیا اعلام کرد که دولت محلی اسکاتلند به دنبال برگزاری دومین همه پرسی برای استقلال از بریتانیا است.

رای دهندگان بریتانیایی در حالی در سال ۲۰۱۶ به خروج این کشور از اتحادیه اروپا رای دادند که اکثر رای دهندگان در اسکاتلند با برکسیت مخالفت بودند.

گروهی از مخالفان خروج بریتانیا از اتحادیه اروپا همزمان با دیدار روز دوشنبه بوریس جانسون با نیکو استروژن علیه نخست وزیر بریتانیا و مواضع او در قبال برکسیت تظاهرات کردند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

اتحادیه اروپا: بازنده برکسیت بدون توافق بریتانیاست

کارزار رهبر حزب کارگر بریتانیا برای برکناری جانسون و تعویق برکسیت

حمزه یوسف از سمت وزیر اولی اسکاتلند استعفا می‌دهد