اصلاحیه؛ خبر برگزاری رزمایش مشترک ایران و روسیه «در خلیج فارس»

Access to the comments نظرها
نگارش از euronews
ناو شکن سبلان
ناو شکن سبلان   -  کپی رایت  خبرگزاری ایرنا

در پی انتشار خبری مبنی بر برگزاری رزمایش مشترک دریایی ایران و روسیه در خلیج فارس که برخی منابع داخلی از آن خبر داده بودند روابط عمومی نیروی دریایی ایران با انتشار اطلاعیه ای این خبر را اصلاح کرد.

روابط عمومی نیروی دریایی ایران در این بیانیه تصریح کرد است که رزمایش مشترک یاد شده قرار است در شمال اقیانوس هند و دریای عمان برگزار شود. بر اساس این گزارش ایران و روسیه در تدارک جدی برای برگزاری مانوور مشترک دریایی هستند و این رزمایش در شمال اقیانوس هند و دریای عمان هستند و برنامه ریزی برای آن در جریان است.

در این بیانیه آمده است: «همزمان با حضور امیر دریادار حسین خانزادی در مراسم روز نیروی دریایی ارتش روسیه در شهر سنت پترزبورگ، برخی از رسانه‌های داخلی با درک اشتباه و غلط از سخنان فرمانده نیروی دریایی ارتش در خصوص رزمایش دریایی مشترک بین دو کشور ایران و روسیه، اخبار غیر واقع و نادرستی مبنی بر برگزاری این رزمایش در خلیج فارس را در فضای رسانه‌ای منتشر کردند.»

دریادار حسین خانزادی، فرمانده نیروی دریایی ایران در گفتگو با خبرگزاری دولتی ایران، ایرنا با اصلاح خبر منتشر شده تاکید کرد که رزمایش مشترک ایران و روسیه تا پایان امسال در اقیانوس هند و دریای عمان برگزار می شود.

این رزمایش در حالی قرار است برگزار شود که یک مقام بلند پایه نظامی در روسیه پیش از این اعلام کرده بود همکاری های نظامی میان کشورش و ایران از سال آینده میلادی وارد مرحله تازه ای خواهد شد.

گفتنی است که ایران و روسیه چهار سال پیش رزمایش مشترکی در دریای خزر برگزار کرده و پس از آن اعلام کرده بودند که در حال برنامه ریزی برای مانوورهای مشابه در آینده هستند.