ایران قهرمان والیبال جوانان جهان شد

Access to the comments نظرها
نگارش از یورونیوز فارسی
ایران قهرمان والیبال جوانان جهان شد
کپی رایت  Irna

تیم ملی والیبال جوانان زیر ۲۱ سال ایران توانست با برتری در مقابل ایتالیا قهرمان جهان شود.

جوانان والیبالیست ایران در چارچوب بیست و پنجمین دوره مسابقات جهانی والیبال زیر ۲۱ سال موفق شدند در دیدار پایانی در رقابتی نزدیک با نتیجه ۳-۲ ایتالیا را شکست دهند و بر بام والیبال دنیا بایستند.

تیم ایران که در مرحله نیمه‌نهایی موفق شده بودند حریف قدرتمند خود یعنی برزیل را با پیروزی قاطع ۳-۰ از پیش رو بر دارد، شنبه شب برای کسب عنوان قهرمانی مقابل ایتالیا صف آرایی کرد.

این مسابقه حساس با پیروزی ایتالیا در ست نخست آغاز شد، اما شاگردان بهروز عطایی موفق شدند در ست‌های دوم و سوم به پیروزی برسند. اما ست چهارم دوباره سهم ایتالیایی‌ها شد تا این رقابت نفسگیر به ست پنجم کشیده شود.

ملی‌پوشان ایران با اینکه در طول مسیر خود برای راهیابی به فینال ۲ شکست را مقابل ایتالیا و روسیه متحمل شده بودند، اما در دیدار پایانی چهره دیگری از خود را به نمایش گذاشتند.

در ست پایانی جوانان ایران موفق شدند با نتیجه ۱۵-۱۲ ایتالیای قدرتمند را شکست دهند و نام خود را در تاریخ والیبال ایران و جهان ماندگار سازند.

پیش از این هرگز تیم ملی جوانان والیبال ایران موفق نشده به قهرمانی جهان دست یابد و بهترین نتیجه تیم ملی والیبال جوانان ایران در مسابقات قهرمانی جهان، عنوان سومی سال ۲۰۰۷ با هدایت مصطفی کارخانه بوده است.

حسن روحانی، رئيس جمهوری ایران هم پس از این پیروزی با انتشار پیام توییتری این پیروزی را به جوانان ملی‌پوش والیبال تبریک گفت.

به کانال تلگرام یورونیوز فارسی بپیوندید