Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

رونمایی از مدال‌های المپیک توکیو که از مواد بازیافتی ساخته شده‌اند

رونمایی از مدال‌های المپیک توکیو که از مواد بازیافتی ساخته شده‌اند
Copyright 
نگارش از euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

مقام‌های ژاپنی برای ساخت مدال‌های المپیک سال آینده توکیو، طلا، برنز و نقره را از میلیون ها تلفن‌های همراه بازیافتی استخراج کردند.

آگهی

یک سال مانده به آغاز بازی‌های المپیک ۲۰۲۰، مقامات ژاپن چهارشنبه به طور رسمی در توکیو پایتخت این کشور، از مدال‌های این بازی‌ها رونمایی کردند.

به گفته برگزارکنندگان این بازی‌ها، نزدیک به ۵۰۰۰ مدال از وسایل بازیافتی رایانه‌های قدیمی و تلفن‌های همراه ساخته شده‌اند.

برای ساخت مدال‌های طلا برگزارکنندگان از تلفن‌های همراه شهروندان ژاپنی که آنها را به این مرکز اهدا کرده بودند استفاده کردند. در ساخت مدال های طلا از ۶.۲ میلیون دستگاه تلفن همراه بهره گرفته شده است.

۳۲ کیلوگرم وزن طلاها بازیافتی است که در مدال‌ها بکاررفته است. مدال‌های طلا برای بازی‌های المپیک و پارآلمپیک توکیو خواهند بود. سازمان دهندگان هم چنین موفق شدند از تلفن های همراه بازیافتی ۳.۵ تن نقره و ۲.۲ تن برنز برای ساخت دیگر مدال ها استخراج کنند.

کارشناسان ژاپنی می گویند مدال های این دوره کیفیت بسیار بالاتری از لحاظ فناوری و طراحی نسبت به بازی‌های المپیک برزیل دارند. بخشی از مدال های المپیک برزیل هم نیز توسط مواد بازیافتی ساخته شده بودند.

به کانال تلگرام یورونیوز بپیوندید

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

ژاپن؛ ساخت مدال‌های المپیک با فلزات بازیافتی دستگاه‌های الکترونیک

رئیس کمیته المپیک ژاپن اتهام پرداخت رشوه برای کسب میزبانی را رد کرد

تصاویری از تمرین مراسم حمل مشعل المپیک در فرانسه