Eventsمناسبت ها
Loader

Find Us

FlipboardInstagramLinkedinTelegram
Apple storeGoogle Play store
آگهی

کدام کشور اروپایی در سال ۲۰۱۷ بیشترین ملیت را اعطا کرده است؟

کدام کشور اروپایی در سال ۲۰۱۷ بیشترین ملیت را اعطا کرده است؟
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

آمار اعطای ملیت اروپایی در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۶، ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد. در سال ۲۰۱۶، کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود ۹۹۵ هزار مورد شهروندی اعطا کردند.

آگهی

بر اساس آمار رسمی منتشر شده از سوی اتحادیه اروپا، بیش از ۸۲۵ هزار نفر در سال ۲۰۱۷ شهروندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را کسب کرده‌اند.

این آمار در مقایسه با آمارهای سال ۲۰۱۶، ۱۷ درصد کاهش نشان می دهد. در سال ۲۰۱۶، کشورهای عضو اتحادیه اروپا حدود ۹۹۵ هزار مورد شهروندی اعطا کردند.

آمارها نشان می دهد که اسپانیا در سال ۲۰۱۷ در مقایسه با ۲۰۱۶، هشتاد و چهار هزار و ۴۰۰ مورد کمتر شهروندی اعطا کرده است که بیشترین کاهش در میان کشورهای اتحادیه اروپا به شمار می رود.

بر اساس این آمار افرادی که از مراکش به اتحادیه اروپا آمده‌اند بیشتر از دیگر ملیت‌ها توانسته‌اند شهروندی کشورهای عضو اتحادیه را کسب کنند. مراکشی‌ها ۸ درصد کل جمعیتی که در سال ۲۰۱۷ شهروندی اروپا گرفته‌اند را تشکیل می دهند.

یک چهارم افرادی که در سال ۲۰۱۷ شهروندی اتحادیه اروپا را کسب کرده‌اند مراکشی، آلبانیایی، هندی، ترکیه‌ای و پاکستانی بوده‌اند.

شهروندان بریتانیایی در سال ۲۰۱۷ بیشتر از سال ۲۰۱۶، شهروندی کشورهای عضو اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند. این آمار برای بریتانیا در سال ۲۰۱۶، شش هزار و ۵۰۰ مورد و در سال ۲۰۱۷، چهارده هزار و ۹۱۱ مورد بوده است.

ایتالیا در بین کشورهای عضو اتحادیه اروپا بیشتر تعداد شهروندی را در سال ۲۰۱۷ اعطا کرده است و بریتانیا، آلمان و فرانسه در رتبه‌های بعدی قرار داردند. مراکشی‌ها بیشتر از ایتالیا، اسپانیا و فرانسه شهروندی گرفته‌اند.

آلبانیایی‌ها که حدود ۷ درصد آمار اعطای شهروند سال ۲۰۱۷ اتحادیه اروپا را تشکیل می دهند بیشتر در یونان و ایتالیا شهروندی گرفته‌اند.

شهروندان مراکش، آلبانی و هند بیشتر از دیگر کشورها شهروندی اتحادیه اروپا را دریافت کرده‌اند.

در فرانسه، بیشتر مراکشی‌ها، الجزایری‌ها و تونسی‌ها توانسته‌اند شهروندی دریافت کنند. در آلمان، بیشتر ترکیه‌ای‌ها، بریتانیایی‌ها و لهستانی‌ها شهروندی گرفته‌اند.

بریتانیا بیشتر به شهروندانی از هند، پاکستان و لهستان ملیت اعطا کرده است.

لهستان بیشتر به شهروندانی از اوکراین، بلاروس و روسیه ملیت داده است و ایتالیا بیشتر به شهروندان آلبانی، مراکش و برزیل ملیت اعطا کرده است.

این آمارها که در ماه مارس منتشر شده بخشی از آمارهای اتحادیه اروپاست که حرکت جمعیت در اتحادیه اروپا را رصد می کند و اطلاعاتی درباره محل زندگی مردم، مهاجرت و سفر ارائه می کند.

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

شمار کشته شدگان زلزله در آلبانی به ۲۵ نفر رسید

لندن به شهروندان دو تابعیتی ایرانی - بریتانیایی توصیه کرد که به ایران سفر نکنند

درخواست مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا؛ آیا خط مشی واحد در قبال اسرائیل و فلسطین ممکن می‌شود؟