Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

دونالد ترامپ: پاکستان درباره افغانستان به ما بسیار کمک کرده است

عمران خان و دونالد ترامپ در کاخ سفید
عمران خان و دونالد ترامپ در کاخ سفید Copyright Reuters
Copyright Reuters
نگارش از Euronews
تاریخ انتشار
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده، روز دوشنبه ۲۲ ژوئیه به هنگام استقبال از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان، در کاخ سفید گفت که اسلام‌آباد آمریکا را در مساله افغانستان «بسیار کمک کرده است».

آگهی

دونالد ترامپ، رئیس‌جمهور ایالات متحده روز دوشنبه ۲۲ ژوئیه به هنگام استقبال از عمران خان، نخست‌وزیر پاکستان در کاخ سفید گفت که اسلام‌آباد آمریکا را در مساله افغانستان «بسیار کمک کرده است».

رئیس‌جمهور آمریکا در این دیدار گفت: «فکر نمی‌کنم که پاکستان پیش از این به ایالات متحده احترام می‌گذاشت. [اما] حالا آن‌ها بسیار به ما کمک می‌کنند...فکر می‌کنم که پاکستان کار زیادی می‌تواند انجام دهد.»

آقای ترامپ در جریان این ملاقات گفت که آمریکا با پاکستان برای یافتن راهی برای پایان دادن به جنگ ۱۸ ساله در افغانستان در حال کار است.

عمران خان نیز در این جلسه گفت که تنها یک راه حل برای افغانستان وجود دارد و آن قرارداد صلح با طالبان است. قراردادی که به گفته وی اکنون بیش از همه زمان «در دسترس» است.

دونالد ترامپ در جستجوی خاتمه دادن به کار نظامیان آمریکایی در افغانستان است و همکاری پاکستان را برای پایان جنگ در افغانستان ضروری می‌بیند. با این حال حضور شبه‌نظامیان تندرو در خاک پاکستان از مواردی بوده است که تنش را در روابط اسلام‌آباد- واشنگتن سبب شده است.

آقای ترامپ در سال ۲۰۱۷ و در زمان تبیین استراتژی جدید ایالات متحده در افغانستان، با انتقاد شدید از اسلام‌آباد، پاکستان را مامن اعضای طالبان معرفی کرد. یک سال بعد رئیس‌جمهور آمریکا دستور داد کمک ۳۰۰ میلیون دلاری به پاکستان به دلیل آنچه ناکامی اسلام‌آباد در برخورد قاطعانه با گروه‌های شبه‌نظامی و ستیزه‌جویان می‌خواند، قطع شود.

در این دیدار همچنین دونالد ترامپ ابراز آمادگی کرد که بر سر حل مسئله کشمیر میان هند و پاکستان میانجیگری کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

۱۰ نیروی امنیتی در دو حمله جداگانه در پاکستان کشته شدند

واکنش نخست‌وزیر پاکستان به ادعای ترامپ در مورد بن‌لادن: وراجی است

مردی به دلیل تلاش برای راه اندازی باشگاه همجنسگرایان در پاکستان به بیمارستان روانی فرستاده شد