Eventsمناسبت هاپادکست ها
Loader

Find Us

آگهی

جنجال عکس «دزدی» روی پاکت‌های سیگار در اروپا و تقاضای غرامت صد میلیونی

جنجال عکس «دزدی» روی پاکت‌های سیگار در اروپا و تقاضای غرامت صد میلیونی
Copyright 
نگارش از Euronews
هم‌رسانی این مطلبنظرها
هم‌رسانی این مطلبClose Button

هنوز مشخص نیست این عکس به طریقی دزدیده شده یا داوطلبانه در اختیار پیمان‌کاران قرار داده شده است.

آگهی

زمانی که یک مرد ۵۰ ساله برای خرید یک پاکت سیگار به دکه سیگارفروشی‌ای در میسانو ایتالیا رفت با تصویری روبرو شد که او را بر جای خود خشک کرد؛ تصویری از همسرش پیش از آنکه در بیمارستان جان خود را از دست دهد.

این مرد با دیدن تصویر همسر متوفیش به شدت شوکه شد. تصویری که او را بر تخت بیمارستان با لوله تنفس مصنوعی و سر بانداژ شده نشان می‌داد. وی به همین دلیل با کمک یک وکیل به دادگاه شکایت و درخواست غرامت ۱۰۰ میلیون یورویی کرد.

پاسخ کارخانه‌های تولید سیگار راه‌های شکایت را بر آنها بست. آنها در جواب سوال آنها گفتند از تصاویری که «کمیسیون اتحادیه اروپا» در اختیار آنها گذاشته، استفاده کرده‌اند.

این پاسخ مسیر شکایت را برای شاکیان دشوار کرد. هنوز مشخص نیست این تصویر چگونه وارد فایل‌های اتحادیه اروپا شده است. آنها قصد دارند تا شکایت خود را از کمیسیون اتحادیه اروپا پیگیری کنند. آیا متوفی این عکس را در اختیار شرکت‌های پیمان‌کار قرار داده یا به طریقی از وی دزدیده شده‌ است؟ آیا شاکیان موفق خواهند شد از اتحادیه خسارت بگیرند؟

مطالب یورونیوز را در واتس‌اپ دریافت کنید

تصاویر بازدارنده بر روی پاکت‌های سیگار عرضه شده در اتحادیه اروپا

اتحادیه اروپا در سال‌های اخیر کوشیده است تا با درج تصاویرو پیام‌های هشدار دهنده بر روی پاکت‌های سیگار عرضه شده در این اتحادیه افراد را از استعمال دخانیات منع کند.

این تصمیم در سال ۲۰۱۴ گرفته شد و پس از انجام مراحل مقدماتی به تدریج در کشورهای عضو اتحادیه به اجرا رسید.

به همین منظور ۴۲ عکس در ۱۴ سری سه تایی به همراه پیام‌های هشدار دهنده تنظیم و به کارخانه‌های تولید سیگار ارائه شد. این عکس‌ها باید ۶۵% از فضای روی پاکت‎های سیگار را بپوشانند.

این تصاویر را پیمان‌کاران خارجی عرضه کرده و اتحادیه مبلغ ۶۰۰ هزار یورو بابت آنها پرداخته است.

این تصاویر از میان عکس‌های ۸۰۰۰ داوطلب از ۱۰ کشور اتحادیه (بلژیک، آلمان، دانمارک، اسپانیا، فرانسه، ایتالیا، لهستان، رومانی، سوئد و انگلستان) که تمایل داشتند در این پروژه چند ملیتی شرکت کنند جمع‌آوری و سپس بهترین آنها به منظور هشدار به استعمال‌کنندگان دخانیات انتخاب شده‌اند.

این عکس‌ها همچنین به رویت پزشکان متخصص رسیده تا از درستی آنها اطمینان حاصل شود.

اتحادیه اروپا همچنین قصد دارد در آینده پروژه‌های مشترکی برای هشدار به مصرف‌کنندگان دیگر محصولات دخانی از جمله سیگارهای الکترونیک اجرا کند.

بیشتر بخوانید:

هم‌رسانی این مطلبنظرها

مطالب مرتبط

کمک کلاغ‌ها به جمع‌ آوری ته‌سیگارها در فرانسه

سیگار در کدام کشور اروپایی گران‌تر است؟

توافق «اصولی» برای آغاز مذاکرات پیوستن اوکراین و مولداوی به اتحادیه اروپا؛ آیا مجارستان مانع می‌شود؟